1-O’daki yaralanmalardan dolayı yargılanan polis memurları da bundan yararlanacak

Af sadece tek yönde geçerli olmayacak. geleceğin kanunu Detayları pratikte zaten özetlenen ‘süreçlerin’ yargısal açıdan rafa kaldırılması aynı zamanda tarafların da yararına olacaktır. polis memurları dava açtı arasında yapılan müzakerelerden kaynaklara göre, 1-O referandumundaki suçlamalar sırasında yaralanma suçları nedeniyle Katalonya başına PSOE, ERC ve Junts.

Aynı muhataplar, sosyalistlerin bu hafta, yeniden seçilmesini destekleyecek diğer gruplarla birlikte tescil ettirmek istedikleri gelecek normunun da açıklandığını açıklıyor. Pedro Sanchez Hükümetin başkanı olarak farklılaşacak sanık ajanlar arasında. Yaralamayla suçlananlar affedilecek. Öte yandan en ciddi vakalar, orantısız güç kullanıldığı iddiası nedeniyle yargılananlar. işkence ve ahlaki bütünlüğe karşı suçlar, Dışarıda bırakılacaklar.

Bu ayrımın nedeni, anlaşmalara imza atan İspanya’nın benimsediği uluslararası mevzuatta (örneğin, avrupa sözleşmesi (insan haklarının ve temel özgürlüklerin korunması için) işkence niteliği taşıyan affedilemez suçlar.

ödevler

Yaralanmalar nedeniyle yargılanan ajanların dahil edilmesi, bağımsızlık Katalan. ERC, PSOE ile Salı gecesi sona eren müzakerelerini güçlükle başardı ve gelecekteki yasanın Ulusal Mahkeme’nin açtığı davalar için de geçerli olmasını sağladı (kaçakçılık suçundan dolayı). terörizm, diğerlerinin yanı sıra) içinde patlayıcıya dönüştürülebilecek malzemenin bulunduğu Cumhuriyet Savunma Komiteleri’nin (CDR) bir hücresine ve ciddi rahatsızlıklara neden olan protesto platformu olan sözde Demokratik Tsunami’ye, karşı Yargıtay kararı 1-O referandumu hakkında.

Cumhuriyetçiler, PSOE ile yapılan anlaşmanın ekonomik ayağını (finansman ve Rodalies) hala çözmek zorundalar. desteğinizi garanti edin Sánchez’in atanmasına şimdiye kadar ajanların affa girmesine karşı çıkmıştı. “Yasa, bu duruma düşmüş olanların haksız yere zulme uğradı o olmayı bırak. Referandum suç değil çünkü Ceza Kanunu’nda yer almıyor. Oy vermek suç değil ama vatandaşları vurmak Eylül ayının sonunda ERC başkanı “Evet öyle oyu vermek istiyorlar” dedi. Oriol Junqueras.

Sánchez’in yeniden seçilmesi

Alakalı haberler

Cumhuriyetçilerle yapılan af anlaşmasıyla Abone olundu, Artık sosyalistler odaklanmış durumda. Junts’la müzakere gelecekteki standart hakkında. Ancak burada konuşmalar makalelere olduğu kadar odaklanmıyor. açıklayıcı not, 2017 sonbaharında yaşananlar anlatılacak ve böyle bir yasaya duyulan ihtiyaç gerekçelendirilecek. Anlaşma, Sánchez’in işbirlikçileri ve Carles Puigdemont, dır-dir yakın. PSOE liderliğindeki kaynaklar bu Çarşamba günü, partinin üç numarası arasında Brüksel’de yapılan önemli toplantıdan iki gün sonra, “her zaman” iletişim kurabileceğinizi söyledi. Santos Cerdan, ve Generalitat’ın eski başkanı.

Sosyalistlerin fikri, tasarıyı önümüzdeki birkaç gün içinde (mümkünse bu perşembe veya cuma günü) tescil ettirmek ve ardından tasarıyı duyurmak. yatırım tarihi. Son dakika değişiklikleri dışında, gelecek hafta tartışma Kongre’de yapılacak ve burada Sánchez prensipte ilk oylamada yeniden seçilecek. salt çoğunluk, PSOE, Sumar, ERC, Junts, Bildu, PNV, BNG ve belki de Kanarya Koalisyonu’nun desteği sayesinde. Aylar süren gizlilikle yürütülen müzakerelerin ardından, giderek artan sayıda daha az tuzak o hedefe giden yolculukta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir