“1-O’dan geriye hiçbir şey kalmadı”

Roger Español kararını verdi Creu de Sant Jordi’yi iade et 2018 yılında 1 Ekim referandumunda savunması için Quim Torra’dan aldığı bu belgeyi. “Bunları yapanlara karşı yargılanmalıyım zorla özerkleşmeye geldiler ve çok hafif, hiçbir yük taşımadan gitmek istiyorum” dedi Español. bir gözünü kaybetti 1-O’daki polis eyleminde.

“Ben her zaman o gün sadece söz konusu sorunun oylandığına değil aynı zamanda bir oylama yapıldığına inandım. işleri yapmanın yolu ve çok net bir yol hedefe nasıl ulaşmamız gerektiğiyle ilgili” dedi.O cesur siyasi duruştan geriye hiçbir şey kalmadı ve asi” diye yakınan bağımsızlık yanlısı protestocu, aynı zamanda “devlet şiddetini” “neredeyse hiçbir şeye” bırakmayan affı da eleştirdi.

“Bu bağımsızlık hareketinin öncelik verdiği af İspanya devletinde o günkü devlet şiddetiyle ilgili suçlama neredeyse hiçbir şey bırakmıyor. Kolektif olması gereken bir mücadele kişisel bir çözüm haline gelin (ya da olmasın)“, İspanyolca X’teki bir başlıkta bulanıklaştı.

Alakalı haberler

“Benim bakış açıma göre, bu 1-O’nun tek pratik kullanımı adli süreçti Polise “korkuyorlar” diyerek karşı çıktılar. Nisan 2019 genel seçimlerinde Cumhuriyetçi Cephe adaylığının bir parçası olarak yarışan ve Junts için Senato’da aday olan bağımsızlık protestocusu, bu sayede İspanya dışında adalet ve tazminat aramak için başka yasal yollar başlatabileceklerini vurguladı. Katalonya’da Kasım ayında seçimler tekrarlanıyor.

“Sonunda böyle bir tanınmaya sahip olmanın gururu görüldü Savunmam gereken bir ağırlığın üstesinden geldim ve onu bana verenlerden dişini ve tırnağını talep ediyorum. Artık hiçbir anlam ifade etmiyor,” diye devam etti Español. “İki ay önce, birçok kez ileri geri gidip geldikten sonra, büyük bir üzüntüyle, Creu de Sant Jordi’yi iade etmeye karar verdim”, Sonunda Kültür Bakanlığı’nı “e-postalara yanıt vermemekle” suçlayan bağımsızlık protestocusu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir