Abascal, PP’yi Pazar günleri Hükümete karşı sahte protesto gösterileri düzenlemekle ve Pazartesi günleri anlaşmaya varmakla suçluyor

Vox’un başkanı, Santiago Abascalbu Pazar günü PP’yi Pazar günleri Hükümete karşı sahte protesto gösterileri düzenlemekle ve Pazartesi günleri de buna katıldığına inandığı şey için onunla aynı fikirde olmakla suçladı “bilinç bulanıklığı, konfüzyon“. Xunta Başkanlığı adayını desteklemek için Vigo’da düzenlenen bir etkinlikte, Alvaro Diaz-MellaAbascal, PP’nin af yasasına karşı gösteri yapmasına “kesinlikle katıldığının” garantisini verdi.

Alakalı haberler

Kendisi “Hükümetin af konusunda yaptıklarına açık bir şekilde karşı çıkıyor” ve “bunun katedral gibi bir rüşvet suçu“Zaten Yüksek Mahkeme önünde kınanmıştık. Ancak Halk Partisi’nin kafa karışıklığı yaratan stratejisini şu anda destekleyemeyiz çünkü yapamayacağımız şey Pazar günleri Anayasa’ya darbe olduğunu söyleyerek insanları gösteriye çağırmak ve Pazartesi günü de, gösteri geçer geçmez Anayasa reformu üzerinde anlaşmaya varın Pedro Sanchez“diye eleştirdi.

Ayrıca “bir konuda anlaşmanın” mümkün olduğuna da inanmıyor. uluslararası arabulucu reformu için Yargı Genel Kurulu ya da Galiçya’da yapıldığı gibi, Vox’u önceki seçim kampanyasında zaten katıldığı seçim tartışmalarının dışında bırakmayı kabul ediyorlar. “Onlar yalnızca Vox’a karşı katılıyorlar ve tam bir görüş ayrılığı içindeymiş gibi davranıyorlar. Anayasaya darbe olduğunu iddia ediyorlar ama buna göre davranmıyorlar. Biz de buna göre hareket ediyoruz, dolayısıyla basit bir kamusal eylem olarak değerlendirdiğimiz bir şeyi destekleyemeyiz. Halk Partisi’nin bir mitingi” yapılması kararlaştırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir