“Adil ve kalıcı bir barış sağlanana kadar yanınızdayız”

Hükümetin Başkan Vekili, Pedro SanchezUkraynalı mevkidaşı Volodimir ile görüştü ZelenskiySavaşta İspanya ve Avrupa Birliği’nin Ukrayna’ya verdiği desteği yineledi “adil ve kalıcı bir barış sağlanana kadarİşgal edilen ülkenin toprak bütünlüğüne saygı gösteren bir ülke.

“Başkan Zelensky ile konuştum ve bu hususu yineledim” Rusya’nın saldırganlığına karşı İspanya’nın desteği. Ukrayna Avrupa ailesinin bir parçasıdır” diyen Sánchez, Europa Press tarafından derlenen sosyal ağ X’teki mesajında ​​şunları ekledi: “İhtiyacınız olduğu sürece yanınızda olacağızUkrayna’nın toprak bütünlüğüne saygılı, adil ve kalıcı bir barış sağlanana kadar.”

Ukrayna cumhurbaşkanı daha önce sosyal ağlarda, Sánchez’e yaptığı bir çağrıda, AB Konseyi’nin İspanya Başkanlığı’nın “Konuşmaları yönlendirmek için etkili” Ukrayna’nın Avrupa bloğuna katılımı karşısında.

Zelensky, Kiev’e verdikleri askeri ve siyasi destekten dolayı İspanyol halkına ve hükümetine teşekkür etti. Ukrayna Başkanlığı yaptığı açıklamada, “Taraflar iki ülke arasında daha fazla savunma işbirliğini tartıştı.” dedi.

Alakalı haberler

Aynı şekilde Ukrayna cumhurbaşkanı da görüşme sırasında denedi. Sánchez’in diğer uluslararası etkinlikleri ve şu anda Avrupa’nın ortak gündeminde olan güvenlik sorunları.

Çağrı, AB Dışişleri Bakanlarının Kiev’e kalıcı destek mesajı ilettikleri Ukrayna’nın başkentindeki sembolik toplantısı çerçevesinde gerçekleşti. İlk çatlaklar açıldıktan sonra şüpheleri gidermeye çalışmak Avrupa’da Polonya, Macaristan veya Slovakya gibi ülkelerin farklılıkları nedeniyle.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir