AF HUKUKU | Pedro Sánchez’siz Hükümet’te önemli hafta: Genel Af Yasası ve ‘Yalnızca evet evettir’, ilk kontrol genel kurul oturumunun kahramanları

Kongrenin genel kurul oturumu Salı günü şu kararların alınmasına ilişkin tartışmayla karşı karşıya kalacak: Af Kanununun dikkate alınması ve sonraki gün ilk kontrol oturumu Bu yasama meclisindeki yeni hükümete, Avrupa Birliği Konseyi’nin İspanya başkanlığını kapatmak için Avrupa Parlamentosu’na gidecek Pedro Sánchez olmasa da.

Af kanun teklifi Kongre’nin genel kurul oturumunun gündeminde ilk kez PSOE, Junts ve ERC’nin Sánchez’in yatırımını desteklemek için öne sürdüğü taleplerden biri olan kuralı kaydettiğinden beri.

Bu aynı zamanda c’nin katıldığı ilk genel kurul oturumudur.beş Podemos milletvekili zaten entegre olacak Sumar’ın parlamento grubundan kopma kararının ardından Karma Grup’ta.

Tahmin edilebileceği gibi, Af Yasası teklifi Kongre genel kurulunda ilk filtreden geçecek ve bu Meclis çoğunluğunun desteği değerlendirilmek üzere.

PP ve VOX soruları

Yeni bakanlardan beşi Sánchez kabinesi Bunda ilk kez sahneye çıkıyorlar tam kontrol: Elma Saiz (İçerme ve Sosyal Güvenlik); Óscar Puente (Ulaşım); Jordi Hereu (Sanayi), Ana Redondo (Eşitlik) ve Sira Rego (Gençlik ve Çocuklar).

İLE Yolanda Diaz, İkinci başkan yardımcısı ve İşçi Partisi başkanı, Podemos’un ayrılmasının Yürütme’nin istikrarı açısından yaratacağı sonuçlar ve Maliye Bakanı ile dördüncü başkan yardımcısının yanıtını vermek PP’ye bağlı olacak. María Jesús Montero, sana soracaklar veafla ilgili açıklamalar.

PP de benim konuşmamı istiyor af hakkında Cumhurbaşkanlığı BakanıFélix Bolaños, prömiyeri Justicia’da yapılacak ve Vox’un kendisine kuvvetler ayrılığının “parçalanması” hakkında bir soru soracağı.

Ulaştırma Bakanı, PP ve BNG’nin r hakkındaki sorularıyla açılış yapıyortren gecikmeleri ve diğer güncel olaylarve aynı zamanda Üst Meclis’te bir çaylak olan Endüstri başkanı, Junts’a anlaşmayı nasıl garanti etmeyi planladığı konusunda cevap verecek. 2017’de Katalonya’dan ayrılan şirketlerin dönüşü işlem sırasında.

Yeni bakanlardan biri olan Eşitlik Başkanı Ana Redondo’nun PP’ye yanıt vermesi gerekiyor. sadece evet yasasının sonuçları evettir, Sira Rego’ya da PP’den İspanya’nın genç işsizliği verilerinde AB’ye liderlik etmekten nasıl vazgeçeceğine dair bir soru geldi.

Alakalı haberler

Sorular arasında ERC’den İçişleri Bakanı Fernando Grande-Marlaska’ya son gösterilerle ilgili bir soru da var. “Faşist” sembolojisi“Affa karşı.

Ayrıca, bu kontrol oturumunda üç soru yer alıyor: afla ilgili olarak PP’den gelen bir soru; BNG’den granit işçilerinin emekli maaşlarıyla ilgili bir diğeri ve Vox’tan gıda egemenliğiyle ilgili üçüncüsü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir