“Anayasaya saldırıdır”

Kateterli” Madrid’in uluslararası taahhüdü karşısında. Madrid Topluluğu’nun başkanıyım, Isabel Diaz Ayuso, Maliye Bakanlığı’nın en üst düzeylerinden ve genel olarak sol kesimden gelen suçlamaları, Madrid Topluluğu’nun mali damping uygulamasında ısrar ettiği yönünde nitelendirdi. vergileri düşürme politikasıyla diğer özerk topluluklara karşı çıkıyor ve ulusal hükümetin bölgesel yöneticilerin mali kapasitesini sınırlamaya yönelik herhangi bir girişiminin aynı zamanda “Anayasaya saldırı”.

Bu gazetenin Salı günkü haberine göre, Sánchez’in görevdeki Hükümeti, özerk topluluklar arasında mali uyum konusunda yeni bir koalisyon Hükümeti kurulmasından önceki günlerde konuşmasına ve seçim vaadine devam ediyor. Artık toplulukların çoğunluğunun PP tarafından yönetilmesinden rahatsız olan ve miras vergilerinin bastırılması “sarmalını” durdurmak isteyen Maliye Bakanlığı, miras vergilerini birbirine bağlama fikrinde ısrar ediyor. “vergi uyumu” bölgesel finansman sisteminde gelecekte yapılacak bir reforma yöneliktir. Her halükarda, PP ile mutabakata varılan bir metin olmadığı takdirde bunun gerçekleşmeyeceği konusunda uyarıyorlar.

“Bana tokat gibi geldi” çünkü Madrid diğer bölgelerle rekabet etmiyor ancak “İspanya’nın hizmetinde” ve bu şekilde diğer yabancı sermayelerle rekabet ediyorAyuso bu bilgiye cevaben dikkat çekti. “Bu bir sadakat eksikliğidir” ve ona göre “Hükümetin Madrid’e karşı sürekli çalışması” anlaşılmazdır. Mali uyumlaştırmayla bağlantılı bu olası finansman reformu şu anlama geliyor: “İspanya Anayasasını ihlal ediyor”, Ayuso, Magna Carta’nın bizzat özerk topluluklara mali özerklik hakkı tanıdığında ısrar ettiğini ekledi. “Herkesi aşağıya doğru eşitlemek istiyorlarsa, diğer topluluklarda serbest meslek sahiplerine uygulanan vergileri düşürmeliler ve orada uyum sağlamaya başlayacaklar” diye şikayet etti.

Madrid’e saldırı

Alakalı haberler

Ayuso da terimin kendisi hakkında ironik bir yorumda bulundu; ona göre vergi uyumu “bayat“”Ellerimizi Madrid Topluluğu’na geri koymak” için icat edildi.” “Bu Anayasaya karşı bir saldırıdır, ancak bu Hükümet bunu 1. maddeden itibaren yapıyor. (…) Bizim yeterli silahımız olmadığını düşünecekler.” “Bitirmek için şunu ekledi: Ne kendisinin ne de partisinin bu mücadeleden vazgeçmeye niyeti yok. Kendisi son beş yıldır bu mücadeleyle mücadele ediyor ve Sánchez Hükümette ne kadar tekrar ederse etsin artık durmayacak. “Dünyada hiçbir ulusun sermayesi kötü olduğu için iyi durumda olduğunu düşünmüyorum” diye yakındı ve Madrid’den veya diğer topluluklardan mali özerklik haklarını kullanmalarını istememeleri gerektiği konusunda uyarıda bulundu. Bask Ülkesi ve Katalonya vergilerle “ne isterlerse” yapın.

Geçen dönem bölgesel hükümet, Sánchez Yönetiminin mali ve vergisel konulardaki her türlü müdahalesine karşı kendisini korumak için Madrid Topluluğu Mali Özerkliğini Savunma Yasasını onayladı. Amacınız özerk toplulukların mali kapasitesini sınırlamayı amaçlayan herhangi bir devlet girişimiyle yüzleşmek. Kısacası, şu anda yeniden masaya yatırılan gibi, Devlet tarafından aktarılan vergilere ilişkin olası bir mali uyumlaştırmaya veya eylem sınırlamasına karşı çıkın. Yasal bir duvar olması amaçlanıyor ancak olası bir Organik Yasa karşısında gerçek kapsamı nedeniyle, bu mücadeleyi yürütme zamanı geldiğinde söylemsel bir argümana sahip olmak için kendisini temellendirecek daha çok bir korkuluk var. Ayuso’nun savunduğu ve başkan olduğundan beri Pedro Sánchez’le yüzleşmek için ona hizmet ettiği mali özerklik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir