Aragon’un başkan yardımcısı, yönetmeninin Frankocu bayraklı fotoğrafını suçlamıyor

“Ne iyi ne kötü. Ne iyi ne de kötü.” Aragon Hükümeti başkan yardımcısı ve bölgedeki Vox lideri Alejandro Nolasco şunları söyledi: “Ne iyi ne de kötü” gibi görünmüyor Haberin genel müdürü, Esmeralda Pastor’un sosyal ağlarında Frankocu bayrağı taşıyan bir profil fotoğrafı vardıile. Bölgesel Kalkınma, Nüfus Azaltma ve Haberten de sorumlu olan kişi bir kez daha Cadena SER Aragon’a verdiği röportajda Haber ile Avcılık ve Balıkçılık genel müdürlerini savundu.

Şu ana kadar Aragon’da PP ve Vox Hükümetini etkileyen ana tartışmalardan biri hakkında defalarca sorulduğunda, Nolasco senaryonun dışına çıkmadı ama geçmişteki tutumlarını bile değiştirmedi. Hükümeti üyelerinin sosyal ağlarında. “Bana iyi ya da kötü görünmüyor. Ne iyi ne de kötü. Bayan Pastor’la bu fotoğrafı neden yüklediği veya yüklemeyi bıraktığı konusunda konuşmadım” diye itiraf etti.

Ayrıca Nolasco şunu yansıttı: “81 yılına kadar Anayasa’nın kalkanı olan kalkanla tartışabiliriz. bu daha sonra değiştirilir. Ama ayrıca Franco hakkında ironik bir tonda konuşan diğer insanlardan da yankılanan bazı paylaşımlar var.”

Alakalı haberler

“Ben gerçekten1.200 Haber görevlisi arasında barışı sağlamaya çalışmak, sendikalarla konuşmak gibi Bayan Pastor’un misyonu kadar önemli bir şey Mükemmel bir ilişkiniz var, insanlar bana ilişkinin eski gerilimden farklı olacağını ve bundan memnun olduklarını söylüyorlar. Kariyerlerinin neden genel müdür olarak atandıklarını açıklayıp açıklamadığını gerekçelendirmenin ötesinde, hem PP hem de Vox’un onları görevde tutmak için kullandığı ana argümanda, “İnsanları yaptıklarına göre yargılayacağız” diye yineledi.

Ayrıca Nolasco şunu doğruladı:ve Aragon Demokratik Hafızası yasası yürürlükten kaldırılacakancak bunun sürdürülmesini talep eden Zaragoza Üniversitesi Tarih profesörleriyle görüşmeye istekli olduğunu gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir