Avam Kamarası, Parlamento’dan CAP’a katılım için en fazla beş gün talep edecek

Af ve siyasi çatışmaya ilişkin önerilen kararların ötesinde, muhalefet grupları genel politika tartışmalarından yararlanacak. Somunları sıkın ‘başkan’a Pere Aragones Eğitim ve sağlık gibi konularda. Komünlerin planladığı da budur; Hükümet’in bu yılın sonundan önce ziyaret edilmesi gereken vatandaşların ziyaret edilmesini garanti etmesini sağlayacak bir metni oylamaya sunacaktır. Birinci Basamak Merkezi (CAP) sahip olmak en geç beş gün içinde randevu.

EL PERIÓDICO’nun erişebildiği teklife göre bu, merkezlere aşağıdaki hizmetleri sağlama taahhüdünü ima ediyor: yeterli insan ve malzeme kaynağı bunu mümkün kılmak ve pandemiden önce mevcut olan yüz yüze hizmet saatlerini iyileştirmek. Salı günkü konuşmasında Aragones’in yaptığı yıldız duyurulardan biri şuydu: 100 saatlik Katalanca kursları yeni sağlık profesyonelleri için.

Randevusuz ücretsiz psikolog

Comú’da Podem ayrıca bir şok planı yapılmasını talep ediyor ruh sağlığı sorunlarıyla karşı karşıya özellikle çocukluk ve ergenlik dahil olmak üzere 22 yaşın altında ilgilenilebilir ücretsiz ve psikolog randevusu olmadan Nüfusu 50.000’den fazla olan tüm şehirlerde. Ayrıca, yükseltecekler psikologların oranını artırmak Avrupa düzeyinde belirlendiği üzere, halk sağlığında 100.000 kişi başına 18 kişi düşecek.

Alakalı haberler

Bu klasörde bir artış var 3 milyon euro plan için intihar önleme 2021-2025 ve Katalanca düzeyinde 061 ile koordineli belirli bir telefon numarası oluşturun. Ayrıca 2023 yılı sonundan önce her okul merkezinde bir hemşire bulunması garanti edilir.

Bir kez daha sağlık çalışanlarına iş garantisi verilmesini teklif ediyorlar istikrarlı ve kalitelikamu sistemindeki işçiler ile Katalan Sağlık Enstitüsü’ne (ICS) bağlı olanlar arasında eşit ücretin yanı sıra aşamalı eşitleme Bu hizmet için bir sonraki ihaleye çıkmadan önce tıbbi ulaşım personelinin ve EMS’nin çalışma koşullarının belirlenmesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir