Ayuso, 2024’te Madrid’i Hükümetin “ciddi hataları” nedeniyle koruma barajına dönüştürmeyi hedefliyor

Madrid Topluluğu Başkanı, Isabel Diaz Ayusoyılı geleneksel yılbaşı gecesi konuşmasıyla noktaladı. “Siyasi açıdan acı-tatlı bir yıl” bu sona eriyor ve olma kararlılığıyla çevreleme barajı Pedro Sánchez ve parlamentodaki ortakları. “Çok isyan edilmiş bir İspanya” ile karşı karşıya kalan, bölgedeki mutlak çoğunluğunu koalisyon hükümetinin politikalarına karşı bir kontrpuan olarak sunuyor ve “kimsenin duvar inşa etmesine izin verilmemesine” rağmen, Madrid yine ön planda bir hafta önce bilançoda yaptığı gibi, ciddi hatalar olarak tanımladığı şeyler karşısında.

“O ciddi hata af hakkında; O ciddi hata Bask ve Katalan ayrılıkçı azınlıklarla güçlerini birleştirmek; O ciddi hata Sadece yoksullaştıran ve boğan komünist politikaları tercih etmek, İspanyollar arasındaki eşitsizliği ve çatışmayı teşvik etmek, Madrid Topluluğu Hükümeti’nin gücünü vazgeçilmez kılıyor” diyor Madrid lideri bu gece bölgesel Telemadrid kanalında yayınlanan ve şu adreste kaydedilen konuşmasında: Alcalá Üniversitesi, 2023 yılında Dünya Mirası ilan edilmesinin yirmi beşinci yıldönümünü kutlayan bir şehir.

Kral Felipe VI’ya ve onun İspanyol demokrasisinin “hakem” figürüne iki gönderme yapan Ayuso, yılı kendi üslubuna sadık kalarak, siyasi rakiplerine barut dolu bir mesaj vererek, kendisini bölgesel bir hükümetin başkanı olarak tanıtıyor. Yönetimiyle ilgili şüpheleri hafifletmek için ekonomik sonuçları kaydırıyor. “İspanya’nın motoru”ndan “avangard ve yeni politikaların kapısına”. Ayrıca “danittifaklar“, her ne kadar siyasi değil ekonomik veya başka türden olduğu anlaşılsa da salt çoğunluk Mayıs ayında elde edilen ve şu anda bağlardan arındırılan bu kararın, Madrid Meclisi’ndeki son birkaç ayın dinamiklerinde, başka hiçbir siyasi grupla ittifak kurmaya çalışmadığı açıkça görülüyor.

Madrid başkanı, yöneticilerinin yalnızca “yönetmesi” değil aynı zamanda kendisini “yönetmesi gerektiği konusunda uyarıyor”ahlaki ve etik görev “Bütün İspanyollarla”, onu muhalefet partilerinde görmediği bir Anayasa savunmasına sevk ediyor ve bu konuda uyarıyor. bölge için sonuçlar Sánchez’i suçladığı hatalar listesi. “İspanyollar arasındaki eşitsizlik ve bölünme, Madrid’de bizim için sorun yaratacak. Bu nedenle, Anayasayı savunmamızı ve bir arada yaşamanın kendi aramızda ve herkesle birlikte en büyük ve en iyi günlük iş olmasını talep ediyorum. Nereden gelirsek gelelim. itibaren.”

Madrid’de yönetim

“2024 yılı için taahhüdüm, birlikte yaşama modelimizi savunmaya devam etmektir” dedi ve daha sonra Madrid Topluluğu’nda “hiç kimsenin hukukun üstünde olmadığını” garanti etti; “yargıçların bağımsızlığının” korunduğu, “farklı düşünenlere saygı duyulduğu” ve “terör mağdurlarının unutulmadığı” ifadeleri kullanıldı.

Alakalı haberler

Ayrıca geçen Eylül ayında DANA’dan etkilenen belediyelerin sakinlerine bir hatırlatmada bulundu ve 7B Metro hattından etkilenen San Fernando de Henares sakinleri hakkında kısa bir bilgi verdi. Önümüzdeki yıllara işaret ederek yıla veda etmek istedi 23 Ocak “Formula 1’in IFEMA’daki ilerleyişi ve Madrid’e gelecek diğer önemli etkinliklerle ilgili tüm ayrıntılar”, birkaç haftadır resmi olarak onaylanmayan söylentilerin ardından nihayet bilinecek.

Bununla birlikte Ayuso’nun 2024 yılı için sunduğu büyük kilometre taşları arasında, Ocak ayından itibaren Tek Sosyal Tarih’in yürürlüğe girmesi, VIVE Planı çatısı altında 4.000 yeni evin inşaatının tamamlanacağı vaadi veya Madrid Topluluğu’nun yeni İspanyol Balesi’nin yaratılması. Ayrıca, Madrid’i “iyi düşünülmüş eylemlerin ulusal ve uluslararası bir örneği” haline getirmeyi planladığının da güvencesini verdi. uyuşturucu ve ekran bağımlılığı, ancak bunun nasıl yapılacağına dair ayrıntılara girmeden.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir