Ayuso, Madrid’deki mikroçip üretimini artırmak için IBM’i satın aldı

Niyet mevcut, ayrıntılı metin henüz yazılmadı. Madrid Topluluğu Başkanı Isabel Díaz Ayuso, New York’tan yaptığı açıklamada, Bölgesel hükümet ve teknoloji şirketinin katıldığı dört günlük turun son günü IBM bir sözleşme imzalayacak işbirliği anlaşması Madrid’in bu alanda bir referans yeri olabilmesi amacıyla, büyüyen bir sektör olan mikroçipler alanında araştırma yapmak için. Tıp, iletişim, tarım, genel olarak sanayi ve özel olarak savunma, yarı iletkenlerin ilerlemesinin büyük ilerleme sağlayabildiği alanlardır.

Dijitalleşme DepartmanıAyuso’nun yeni hükümetini kurarken yönetimine modernlik aşılamak ve yeniliğin kamu yönetimine de uygulanması gerektiğini açıkça belirtmek için oluşturduğu , bu işbirliği anlaşmasını yönlendirmekten ve tarafların her birinin kullanabileceği kaynakları oluşturmaktan sorumlu olacak. Bu sektörde ilerleme tablosu. Ancak şimdilik bunu nasıl hayata geçirecekleri üzerinde çalıştıklarını kabul ediyorlar. Gelecekteki işbirliği, Ayuso’nun New York’taki IBM tesislerine yaptığı ziyarette sahnelendi; burada kendisine çok uluslu şirketin kıdemli başkan yardımcısı ve yönetim direktörü eşlik etti. IBM Araştırmasıİspanyol Darío Gil ve fikir şu ki, bu anlaşma, mikroçip üretimi için yeni sürdürülebilir malzemeler üzerine araştırma.

İki hafta önce Madrid Meclisi vermenin gerekliliğini tartıştı yarı iletken sektörüne destek Madrid Bölgesi’nde ve özellikle Amerikan AT&T’nin 30 yılı aşkın bir süre önce kurulduğu eski Tres Cantos fabrikasını kurtarmak için. Tüm taraflar, Más Madrid ile birlikte meclise ulaşan, tartışılmakta olan teklifin içeriği üzerinde mutabakata vardı, ancak siyasi fırsat yoktu ve girişim hüsrana uğradı. PP’nin milletvekili Elisa Vigil o gün kendi önerisini meclise sunacağını söyledi. PSOE, kendi adına, ulusal Hükümetin uygulamaya koyduğu ve bu sektör için 2027 yılına kadar 12.000 milyondan fazla kişiyi harekete geçirmeyi hedefleyen PERTE çipini vurgulayarak öne çıktı ve sözcüsü Juan Lobato, çeşitli vesilelerle bu rakamın artırılması gerektiğinde ısrar etti. Bu mikroelektronik dünyasında geleceğin profesyonellerinin eğitimi. Sonuç olarak Madrid’deki tüm gruplar, bölgenin uluslararası pazarda kendisini konumlandırmak için bu alana yönelmesi gerektiğinin farkındadır.

Yeni Malzemeler

O sorun Yarı iletkenlerin en önemli nedeni, üretimleri için gereken hammadde kıtlığının risk oluşturmasıdır. tedarik tehlikesi Üstelik pandemi sırasında da ortaya çıktığı gibi, Avrupa’nın büyük üreticilerin bulunduğu Asya ülkelerine bağımlılığı çok büyük. Eksikliği üretim zincirlerinin farklı aşamalarında duraklamalara neden olabiliyor. Bu nedenle Avrupalı ​​ortaklar, taşınmanın önümüzdeki yıllarda önemli olabileceğinin bilincinde olarak birlikte hareket etmeye başladılar ve örneğin Almanya gibi ülkeler, geçen Haziran ayında Intel gibi bir şirketin oraya yatırım yapmasını sağlamayı başardılar. 30.000 milyon euro mikroçip üretimi için iki tesiste.

Topluluktan, IBM ile yapılan anlaşmanın keşfetmeye odaklanmayı amaçladığını açıklıyorlar yeni “daha verimli” malzemeler, Amerikan şirketinin Yapay Zeka konusundaki deneyiminden ve ilerlemelerinden yararlanarak, şu anda kullanılan silikon veya germanyum gibi yarı iletkenlerden farklı, ekstraksiyon gereksinimleri mevcut yüksek talebi karşılamayı zorlaştıran yeni elementler yaratmak.

Madrid’de 60.000’den fazla profesyonel

Alakalı haberler

Bunun için şöyle açıklıyorlar”IBM’in Madrid Topluluğu’ndaki küresel tesislerini, şirketin İspanya’daki en büyük yatırımı olan yeni Multizone Bulut Bölgesi’ni bu hedef için kullanılabilir hale getiriyor.” Bölgesel hükümet ise şirketin kurucularından biri olduğunu vurguluyor. Yarı İletkenlerde Teknolojik Yenilik ve Yetenek Kümesi (CITT Semiconductors), 2022’de sunuldu ve altı devlet üniversitesini, yedi Madrid İleri Araştırmalar Enstitüsünü (IMDEA) ve madri+d Vakfı’nı da içeriyor. Topluluğun verilerine göre, bu sektördeki çalışan ve araştırmacıların dörtte biri Madrid bölgesinde: “Toplamın %24,5’ini temsil eden 61.117 profesyonel var ve araştırmacı grubu durumunda bu sayı 38.127’ye çıkıyor, %24,7”. Bu nedenle ekosistemi hazırladılar, ancak Ayuso’nun savunduğu kamu-özel sektör işbirliğinin sektöre enerji verecek şekilde ilerlemesi gerekiyor, böylece Madrid bir gün bir referans noktası haline gelebilir.

Şu anda, bir sonraki bütçelerin ne söyleyeceğini beklerken, Madrid Topluluğu’nun 4.538,1 milyon Euro’luk Ar-Ge yatırımıUlusal İstatistik Enstitüsü’nün 2021’e ilişkin yayınladığı ve bölgesel hükümet tarafından sağlanan en son verilere göre bu, tüm İspanya’da gerçekleştirilenlerin %26,3’ünü temsil ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir