Baró, Gomà’dan daha fazla onay sunarak küçük bir avantaj sağlıyor

İki kişi arasındaki yarış Eva Baro Ve Patricia Goma ERC federasyonuna liderlik etmek Barselona Militanlar buna bir karar verecek iç danışmanlık bu haftanın sonunda: Cuma günü oylama yapılacak ve Cumartesi günü yeni lider resmen ilan edilecek. Ancak bu Pazartesi, sandıklarda yarışacak adayların resmi olarak ilan edilmesi için gerekli onayların sunulması için son tarihti. Kesintiyi yapacaklarından kimsenin şüphesi yoktu. 50 imzaancak iki aday, ahlaki açıdan bile rakiplerine karşı zemin kazanmaya başlamak için bu ilk kısmi sınavı kazanmak istiyordu. Kim dayattıysa o oldu Baro.

Partinin yaptığı ve erişiminin olduğu sayım sonrasında GAZETEadaylığı Barselona meclis üyesi ve il başkan yardımcısı daha fazla onay aldı ve adaylığı karşısında küçük bir avantaj elde etti Patricia Goma, Milli Eğitim Bakanlığı’nın mevcut genel sekreteri. Elbette rakamlar kesin zaferin kimsenin olmadığını gösteriyor. Gomà, 267’sinin geçerli olduğu ilan edilen 277 garanti sundu. Baró 317 tanesini sundu ve bunların 309’u doğrulandı.

Alakalı haberler

Bu mücadelenin zarafeti, partinin Katalan düzeyindeki liderliğinin, Oriol Junqueras, çatışmadan kaçınmak istiyordu ve uzlaşmaya varılan tek bir adayın oluşturulmasından yanaydı. Dört yıl önce de karşı karşıya gelmek isteyen iki kesim vardı ve sonunda hiçbir partiyle aynı çizgide olmayan bir liderin liderliğinde birleşebildiler. Gerard Gómez del Moral. Bu sefer bu başarılamadı; bu, ‘junquerismo’ yönetimi altında her zaman iç barışı ile karakterize edilen bir parti için kayda değer bir şey.

İki aday, dört yıl önceki deneyin işe yaramadığını düşünüyor ve teknik olarak anlaşmaya varmak için Cuma gününe kadar süreleri olmasına rağmen, tüm taraflar bunu reddediyor. Baró’nun adaylığı, İçişleri Bakanı’nın desteğine sahip olması nedeniyle en hükümet yanlısı aday olarak tanımlanıyor. Joan Ignasi ElenaJunqueras’la yakın ilişkisi olan. Desteğine sahip olan Gomà’nınki Oriol Amorós -Hükümetin eski milletvekili ve mevcut üst düzey yetkilisi- mücadeleyi veren kişi olarak algılanıyor. Nihai karar Cuma günü verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir