Bask seçimlerinin PNV adayı Imanol Pradales kimdir?

Öğrenci olduğundan beri La Sotera’da kürek çekti ve hatta Bandera de La Concha’da kürek çekti. Bu onun tutkusudur ve pratiğinden ve zevkinden çeşitli nitelikleri özümsemiştir: çalışma, çaba, disiplin, acı çekme ve ekip.. Lehendakaritza’ya ulaşırsa en iyi ciaboga’yı sunacak bir özet. “Ben hayatı ve siyaseti böyle anlıyorum” diyor. Imanol Pradales Gil (Santurtzi, 1975)PNV’nin Iñigo Urkullu’nun yerine geçmesi için önerdiği aday. Merakla, EGB’yi tamamlamanın yarısı zorunda maisu Ikastola Asti-Leku’da Bask İdaresi’nin şu anki başkanına, ana referanslarından biri, “örneği beni kamu hizmetine adım atmaya teşvik eden kişi.” Kendinize bakabileceğiniz aynaların listesi “büyük ilham kaynağı” Lehendakari Aguirre tarafından tamamlanıyor; Xabier Arzalluz, “en iyi konuşmacı”; ve José Luis Bilbao, “politik hayvan ve büyük insan.”

1976’da aynı gün PNV’ye katılan Manu ve Rosi’nin oğlu, dört kardeşin en büyüğü ve 80’lerdeki diğer birçok aile gibi Santurtzi’deki Mamariga semtinde bir işçi sınıfı evinde büyüdü. işsizliğin pençesine düşmüş, babası “kaçabileceği ne varsa” çalışıyor ta ki her gün otobüsle gittiği Gasteiz’deki bir depoda iş bulana kadar.

Çok yakın bir arkadaşı onu şöyle tanımlıyor: “İmanol, kökenini unutmadan çaba, fedakarlık ve yetenekle ilerleyen mahalle çocuğunun tipik örneğidir.” PNV’ye olan bağlılığı zaten damarlarında dolaşıyordu. Babası yeraltında faaliyet gösteriyordu ve Santurtzi’nin ilk Belediye Yönetim Kurulu’nun bir üyesiydi; bu pozisyon, oğlunun kendisini aktif olarak bu işe adamayı düşünmek yerine, şevkle Siyaset Bilimi ve Sosyoloji okumaya yönelmesine neden oldu.

Pradales, “Salburua kırsalını, Arzalluz’un gücünü, Cuma günleri otobüsle EGI kampına gittiğimi hatırlıyorum” diye anımsıyor.Daha sonra tamamen dahil olan, son yirmi yılda jeltzale oluşumunun iki ana sürecinde ilgili bir role sahip oldu: Gaur’u düşünün Ve Entzunez Eraiki.

Bask destekçisi

Ebeveynleri Baskça konuşmasa da, o zamanlar bu kadar Baskça konuşulmayan bir bölgede bu ihtiyacı çocuklarına aşıladılar, bu yüzden dili mükemmelleştirmek için Igorre’da iki yazı geçirdi. Bir alderdikide, “Bugün Ezkerraldea’da Bask’ın sadık bir savunucusu ve aktif destekçisi olarak hareket ediyor” diyor.

Pradales, MUB’u tamamladıktan sonra burslu olarak ve “İç Savaş’ta kaybeden tarafta savaşan aitita’mın babası aititem Manuel’in cömertliği sayesinde Deusto Üniversitesi’ne kaydoldu. Otxandiano’nun bombalanmasında kardeşini kaybetti ve yaralandı. 90’larda PNV, Devlet’ten hayatta kalanlara tazminat ödemesini sağlamayı başardı ve kayıt olabilmem için bize o miktarı verdi.”

Lisansını ve doktora tezini tamamladıktan sonra üniversitede profesör oldu. “2005 yılında, halihazırda BBB’den sorumlu olan Urkullu beni aradı ve tezimi adadığım İstihdam ve Rekabet Edebilirlik konusu hakkında bir düşünce, bir makale yazmamı istedi. Daha sonra benden bir tane daha istedi… ve böylece beni partiye daha fazla bağlı olmaya teşvik etti.”

Parti düşünürü

Alakalı haberler

“30 yaşında Deusto’da öğretmen olarak çalışırken çok rahattım ama bu adımı atmaya karar verdim ve işte buradayım” diyor. Bask ekonomik dokusundan katılan bir temsilci, PNV’nin son yansıma sürecinde, “ilk toplantıdan itibaren beni etkileyen herhangi bir şey varsa, o da Pradales’in konulara ilişkin bilgisi, dinleme becerileri ve diyalektik ödeme gücüydü” diye anımsıyor.

Kürek dünyasında tanıştığı Laura ile evli ve iki yaşında bir kız çocuğu sahibi olan oyuncu, 2005 yılından bu yana Portekizete’de yaşıyor ve hobi olarak okuma, müzik ve spor yapıyor. “Evi kitaplarla kolonize edecek kadar çok okudum.” Sayfaları çevirirken arka planda Benito Lertxundi, Fito, Xabier Lete, Hertzainak, Dire Straits ve Bruce Springsteen oynuyor ve genellikle “görünmeyen ama çok önemli” yatırımlarla bölgesinin yaşadığı geri dönüşün nasıl değerlendirileceğini anlatıyor. . “Haliç sanitasyonu, atık su yönetimi veya kirletici deşarjların kontrolü.” Imanol Pradales, gençlik ve deneyim PNV’nin mesajını en gençlere aktaracak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir