Başsavcı, Puigdemont hakkındaki görüşünü dinlemek için Mahkeme Savcıları Kurulunu atlıyor, Yazan: Ernesto Ekaizer

Artık savcılık toplantıları yok. Ve 38 savcı bir arada mı? Retro’ya git! Yasal olarak iki numaralı yardımcısına yetki verebileceği zaman, başsavcı yardımcısı Ángeles Sánchez-CondeEyalet Başsavcılığının (FGE) suç duyurusunda bulunup bulunmayacağına ilişkin görüşünü bildirmek Carles PuigdemontYargıtay 1. Ceza Dairesi savcılar kurulundan geçmeden, Álvaro García Ortíz, eyalet başsavcısı Kendisi bunu yapmamış ve konuyu yukarıda adı geçen bölümün savcılarına bırakmak gibi basit bir hata yapmıştır. Ancak Cumhuriyet Savcılığının Organik Tüzüğü’nün 24.1 maddesine göre, sorumluluğunu üstlenmesi ve bununla ne yapılması gerektiğini tanımlaması gerektiğinde Puigdemont ve Meclis milletvekili Ruben Wagensbergeyalet başsavcısı iki numarasına yetki verir.

SER zinciri ile yapılan röportajda, Alvaro Garcia şu açıklamalarda bulundu: “Mahkeme savcılarının çalıştığı materyal ile Yargıtay savcılığına ulaşan materyal farklıdır. Başsavcılığa ulaşan, bir hakimin dava olaylarını yorumladığı bir hikaye ve gerekçeli açıklamasıdır. Gelen, bazı gerçekleri detaylandıran ve bir sonuca varan, ancak bir hakim tarafından hazırlanmış bir belgedir. Ulusal Mahkeme savcısının davaya erişimi vardır ve yorumunu gerçeklere, davaya, raporlara bakarak yapar. . Çalışma materyali farklı. Ellerinde istedikleri materyal var. Savcılık anlayabilecekleri tüm materyali her zaman kullanıma sunuyor. Gerekçeli açıklamanın yeterli olduğunu anladılar.”

Geçtiğimiz perşembe günü de belirttiğimiz gibi, Yargıtay savcıları kararlarını tanımlamak için yalnızca 6 Şubat Salı günü hakimin gerekçeli sunumunu dikkate aldı. Manuel García-Castellón. Yargıtay savcıları arasında ise Ulusal Mahkeme Başsavcılığı’ndan herhangi bir şey istenmesine gerek görülmedi.

Tanto el primer borrador del ponente, Álvaro Redondo, como el segundo tenían un punto en común: carecen de motivación. En el primero, Redondo apoya la imputación de Puigdemont; en el segundo se pronuncia en contra. Pero si alguien quiere saber por qué, lo tendrá crudo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir