Belediye Meclisi Üyesi Vilagrà, ERC ve Junts’un doğrulayıcı ve koordinasyon konusunda anlaşacağına güveniyor

Cumhurbaşkanlığı Bakanı, Laura Vilagrabuna ikna oldu KBH Ve Birlikte “koordine edecekler” ve ilgili müzakerelerin doğrulayıcısı üzerinde mutabakata varacaklardır. PSOE. “Uluslararası düzeyde bu alanda çalışan çok fazla kuruluş yok” dedi.

La 2 ve Ràdio 4’te yapılan bir röportajda meclis üyesi, bu tür doğrulamayı uygulayan kişi veya kuruluşların genellikle “daha anonim” olduğunu, dolayısıyla “öncü bir role sahip olanın bir kişi olmayacağını, bunun yerine “öncü bir role sahip olacağını” hatırlattı. normalde fark edilmeyen bir hakem olacak”.

Bu müzakerelerde PSOE’nin bu doğrulama rakamını kabul etmesini “iyi bir önlem” olarak nitelendiren Vilagrà, “uluslararası düzeyde bu alanda çalışan çok fazla kuruluş yok, bunlar sınırlı ve tanınıyor” diye hatırlattı kendi devletleri tarafından.”

Ancak hem ERC’nin hem de Junts’un PSOE ile anlaştığı sorulduğunda ilgili doğrulayıcılarıyla birlikte iki farklı tabloVilagrà, her iki tarafın da yakında “cap del carrer”a ulaşacağına güvendiğini belirtti; bu, Katalanca’da bir anlaşmaya varacakları anlamına gelen bir ifadedir.

“Kim olacağını bilmiyorum ama her halükarda bunlar kendilerini çatışma çözümü sürecine eşlik etmeye adamış kuruluşlar. ERC olarak bazılarını biliyoruz ve kesinlikle Junts ile birlikte çalışabileceğiz. Öyle düşünüyorum. Biz bunu yapmalıyız. Koordine etmeliyiz” diye ısrar etti.

Finansman teklifi

Öte yandan Katalan cumhurbaşkanının dün Ekonomi Bakanı’na Katalonya’ya özel bir finansman teklifi tasarlaması yönünde verdiği talimatla ilgili olarak Katalan hükümetinin iki numarası, PSOE ile yapılan yatırım anlaşmasında “görünüşe göre bu gelecek” dedi. Bireyselleştirilmiş finansmana dayalı bir çalışma alanı yaratın.

“VERC her zaman Katalonya’nın benzersiz bir finansmana sahip olması gerektiğini savundu, ortak rejimin ve LOFCA’nın dışında. Katalonya vatandaşları bunu hak ediyor çünkü Katalonya yetersiz finansmana sahip ve önceki tüm modellerde kaybetmiş durumda. Bu talepte güçlü olacağız, tüm vergileri toplamak zorundayız” dedi.

Vilagrà, diğer topluluklarla dayanışmanın “var olması gerektiğini” ancak “makul sınırlar dahilinde” olduğunu açıkladı; Katalonya’nın bu eşsiz finansmanı başarması durumunda “bağımsızlık süreci için güç ve kuvvet kazanacağını” değerlendirdi.

Alakalı haberler

Son olarak danışman, Hükümet Başkanı ile Generalitat Başkanı arasındaki toplantının gerçekleşeceğine güvendi. “Bunun birkaç hafta içinde, mümkün olan en kısa sürede gerçekleşeceğine eminim”ve şu uyarıda bulundu: “Anlaşmalar meyvelerini vermezse, İspanyol yasama organı ve ister kanun ister bütçe olsun tüm ilgili konulardaki anlaşmalar tehlikede olacaktır. Sánchez’in bütçelerine evet çıkacağını kesin olarak kabul edemeyiz.” ” vurgusunu yaptı.

Ve afla ilgili olarak, Generalitat Hukuk Dairesi’nin yanı sıra Haber Bakanlıkları ve Cumhurbaşkanlığı’nın, bu normun onaylanmasından önce ve sonra, ayrılıkla ilgili olarak bu normu takip edeceğini ve denetleyeceğini açıkça ifade etti. yetkiler, ancak “vatandaşların temel haklarını korumak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir