Bir göçmen yamaç paraşütüyle Fas sınırının üzerinden uçarak Melilla’ya girdi

Mağrip kökenli bir göçmen erişim sağladı Melilla içinde yamaç paraşütüüzerinden uçmayı başarıyorumon metre yüksekliğinde çift çitli İspanyol şehrini Fas’tan ayıran her biri daha sonra kaçmak üzere.

Heyet sözcüsünün de doğruladığı gibi, bu kişi “bir erkek göçmen”dir. Melilla’ya düzensiz bir şekilde girmeyi başardı “Yamaç paraşütü kullanarak özerk şehrin kuzeyindeki Mariguari bölgesinden.”

Adı geçen kaynak şunu vurguladı: “Hızlı harekete rağmen” Sivil Muhafızların izinsiz giriş karşıtı devriyeleri, “Bu kişi nehrin ağzından kaçmayı başardı.”

Bu, bir yıldan kısa bir süre içinde, özellikle 1 Aralık 2022’den bu yana, belgesiz bir kişinin şehre erişim amacıyla paraşüte benzer şekilde motorsuz uçabildiği bu tür bir cihazı kullandığı ikinci sefer. Kuzey Afrika’dan hava aldıkları yakındaki dağlık alanlardan yararlanıyorlar.

Alakalı haberler

Mağrip görünümüne sahip olmasına rağmen erişim sağlayan kişinin uyruğu bilinmiyor. Adam çifte çiti geçer geçmez, Yamaç paraşütünü çitin yanına bıraktıçite paralel çevre yolunu geçti ve Río de Oro’nun yanındaki ormanlık alanda kaybolmak için bir korkuluktan atladı.

Hedefi, on ay önce başka bir göçmenle olduğu gibi, son zamanlarda tekneyle gelen Kuzey Afrikalıların yaptığı gibi, Devlet Güvenlik Güçleri ve Organları tarafından tespit edilmemek, o anda yakalanıp yakalanmamaktı. Böylece Vatandaş Güvenliği Yasasında öngörülen ve “sıcak dönüş” olarak bilinen “sınır reddi” yoluyla ülkelerine geri gönderilmekten kaçınırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir