BNG listenin başkanlarını tekrarlayacak ve Galiçya seçimlerinde parlamento grubunun çoğunluğunu koruyacak

BNG, 2020’deki Galiçya seçimlerinde 19 dakika ile rekor sayıda milletvekili elde etmesinin ardından sürekliliğe kararlıdır. O zamanki gibi aynı eyalet manşetlerini koruyacaktır. Ana PontonXunta Başkanlığının lideri ve adayı, A Coruña’nın 1 numarası; Luis Bara Pontevedra tarafından; Olalla Rodil Lugo’nun yazısı; ve Ourense için Noa PresasZaten genel seçimlerde Ourense eyaleti listesinin başında yer alan ve tahminen 2’den 2’ye kadar bir sayıya sahip olacak olan kişi. Iago Tabares.

BNG’nin yeni özelliklerinden biri de yükselişidir. Mercedes Queixa’lar, A Coruña’da meclis üyesi ve son mecliste milletvekili, daha önce Xosé Luis Rivas “Mini” 2020’de.

Alakalı haberler

Pontón’un liderliğindeki cephe liderliği bu nedenle sürekliliğe ve “deneyime” kendini adamıştır. Milliyetçi kaynaklara göre, adaylıklarında “büyük çoğunluğu” tekrarlayacak olan parlamento grubu.

Milliyetçi lider sahip olduğunu göstermek istiyor “ihtiyaçlara” hakim bir ekip bunun nesi var Galiçya, PP’nin başkanlık ettiği Xunta’ya “bitmiş” olduğunu düşündüğü bir alternatif sunacak ve alternatiflerden yoksundur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir