Bolaños ve Yüksek Mahkeme, hakimlere yönelik suçlamanın ardından ilişkileri yeniden kurmak için tarih istiyor

Toplantı Yüksek Mahkeme Başkanı arasında geçen hafta askıya alındı. Francisco Marín Castán, ve Cumhurbaşkanlığı, Haber ve Mahkemelerle İlişkiler Bakanı, Felix Bolaños, Junts per Catalunya’nın yüksek mahkeme yargıçlarına yönelik saldırılarının ardından dava halen devam ediyor. Ayın 13’ünde açığa alınan yüksek mahkemenin dört yargıcının “ahlaksız kişiler” olarak etiketlenmesinin ardından yargılanması gerektiği konusunda anlaşmaya varıldı. Salı günü yapılacak toplantı için yeni bir tarihAncak İki muhatap arasındaki zamanlama sorunları nedeniyle bugüne kadar hala havada kaldı.Haber ve Yüksek Mahkeme’den gelen her birinin kendi kaynaklarına göre.

Yargı dünyasının, PSOE ile Junts arasında imzalanan yatırım anlaşmasını da içeren ‘kanun hukuku’na (siyasi muhaliflere yönelik asılsız yargı zulmü) yapılan atıflardan çok rahatsız olduğunun bilincinde olan bakan, bu Pazartesi günü bir kez daha görevin teslimi konusunda ısrar etti. 61’inci savcı terfisi “İspanya Hükümeti, eylemin tüm kahramanlarının bağımsızlığını ve bütünlüğünü her zaman savunacaktır. Haber, nereden gelirse gelsin. “Bu hükümet her zaman hakimleri, hakimleri, savcıları ve onların dürüstlüğünü savunacaktır, çünkü bu aynı zamanda hukukun üstünlüğünü ve adaletin itibarını da savunmaktadır.”

Alakalı haberler

Geçen hafta Kongre’de ve Genel Yargı Konseyi (CGPJ) merkezindeki medya önünde, Aile İçi ve Toplumsal Cinsiyete Dayalı Şiddet Mağdurları Gözlemevi’nin ödül töreninde de benzer ifadelerle konuşan Bolaños, bunu yapacağına dair güvence verdi. gerektiği kadar çok kez. “Hepimizin oynayacağı önemli bir rol var ve bunu yasayı ve kurumları savunmak için yapmalıyız” dedi.

Yüksek Mahkeme’den, Francisco Marín’in yüksek mahkeme vekili başkanlığının yanı sıra Birinci Daire’nin başkan yardımcılığı ve başkanlığını da yürüttüğü belirtiliyor. Aynı zamanda Seçim Kurulu üyesi. Bütün bunlar şunu varsayıyor”Gündeminiz çok az bir bildirimle kapatılmalıdır ve ancak o zaman internette yayınlanır, genellikle öğleden sonra.” dolayısıyla yeni bir tarih belirlemek henüz mümkün değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir