Borràs, affın “son nokta değil başlangıç” olduğu konusunda ısrar ediyor

Junts’un başkanı, Laura Borrasısrar etti Af “son nokta değil başlangıçtır” ve İspanyol başkanlara yatırım yapmaktan ziyade af ve kendi kaderini tayin etme yönünde ilerlemenin ilginç olduğunu. Borràs, ziyareti sırasında şu açıklamaları yaptı: 34. Agramunt Turró Fuarı (Urgell) ve İspanyol hükümetinin başkan vekili Pedro Sánchez’in ardından bu Cuma günü doğrudan af hakkında konuştuk. Bu anlamda, Junts’un başkanı Af şartının bulunduğu bir müzakerede Sánchez’in atanmasının “İspanyol hükümetinin istediği kadar” yakın olduğunu düşündü.

Alakalı haberler

Medyaya çıkışı sırasında, Borràs ayrıca Hamas’ın büyük saldırısını da kınadı Gazze Şeridi’nden İsrail’e, sorunun çözümünün “barış” ve “iki devletin yaratılması”ndan geçtiğine dikkat çekti.

Borràs, 34. Agramunt Turró Fuarı ile ilgili olarak, kuraklık nedeniyle “zor” bir yılın ardından, üretim maliyetlerinin arttığı bir ortamda fındık boyutlarının “küçülmesine” neden olan sektör üreticilerine destek olmak istedi. Aynı şekilde yarışmanın da belediye ekonomisini canlandıran bir unsur olduğunun altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir