Borràs, PSOE ile anlaşmayı kanalize etme girişimine katılmak için bu Pazartesi Brüksel’e gidecek

Başkanı Birlikte, Laura Borraseski Generalitat başkanının girişimine katılmak üzere bu Pazartesi günü erken saatlerde Brüksel’e gidecek Carles Puigdemont (Junts) ve PSOE yeniden seçilmesine olanak sağlayacak anlaşmayı kanalize etmek Pedro Sánchez Hükümet Başkanı olarak.

Bu, Borràs’ın Belçika’nın başkentinde Junts’un genel sekreteri ile aynı zamana denk geleceği Europa Press’in danıştığı kaynaklar tarafından açıklandı. Jordi Turull, ve partinin Meclis başkanı Albert Batet, bu pazar taşınanlar.

Bu Pazar günü doktor ve aktivist Carles Furriols’un cenazesine katılan Borràs, uçağa son dakikada Brüksel’e gitmeyi planlamıştı ancak sonunda Pazartesi günü ilk uçuşta bunu yapacak.

Anlaşmazlık yönlendirildi

Bu hafta sonu Junts ve PSOE, Cuma günü her iki taraf arasında meydana gelen “anlaşmazlığı” yeniden yönlendirerek bir anlaşmaya yaklaştı.

Cuma günü müzakereler, her iki tarafın da af kapsamı ve gerekçelerin açıklanması başta olmak üzere içeriği konusunda anlaşmazlıkları sürdürmesi nedeniyle soğudu.

Alakalı haberler

Farklılıklardan biri Junts’un şunu sormasıydı: af ‘Volhov’ davasından etkilenenleri de kapsıyor (bağımsızlık süreciyle bağlantılı faaliyetler için kamu fonlarının saptırıldığı iddiası) ve ‘hukuk ücreti‘.

‘Volhov’dan etkilenenlerden biri de eski başkan Puigdemont’un ofisinin başkanı ve onun sağ kolu. Josep Lluís AlayJunts ayrıca af kapsamına avukatınınki gibi başka isimlerin de dahil edilmesini istiyor. Gonzalo Boye Generalitat’ın eski bakanı Miquel Buch ve Borràs’ın kendisi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir