“Bu sadece etkilenenlere ve Sánchez’e yarar”

PP şunu düşünüyor: “Muazzam bir halk seferberliği” Bu Pazar günü Barselona’nın merkezinde af karşıtı olarak görülen Katalan Sivil Toplumunun çağrısı, “çoğunluğun sosyal yorgunluğunu” yansıtıyor; “ayrıcalıklı bir azınlığın kendi iradesini dayattığını” görmek ve “her türlü şantajı kabul etmeye istekli” politikacılar var iktidarda kalabilmek.

Popüler seçim sözcüsü Borja Sémper, 8 Ekim’deki sonuçta öne çıktı. “Bu af bir arada yaşama amaçlı olmadığı gibi bir cömertlik jesti de değildir. Bunun Katalan halkına ya da tüm İspanya’ya faydası olmayacak. Onları etkilemesi yalnızca politikacılara yarar sağlar ve bunu kime verdiğini. Dır-dir sadece bir ödeme Hükümette devam edeceğiz” diye konuştu.

PP, Alberto Núñez Feijóo’nun “başka bir vatandaş olarak” katıldığını vurgulayarak bunun “partizan olmayan” bir çağrı olduğunda ısrar etmesine rağmen; (genel sekreter Cuca Gamarra ve Isabel Díaz Ayuso dahil dört bölge başkanı da aynısını yaptı), Sémper “umut” güvencesi verdi Barselona’daki etkinliğin amacı “bir alternatifin var olduğunu” görmek; ‘Birbirlerine af çıkaran siyasetçiler’ karşısında anayasal uygunluğu yok

“Biz biliyoruz ki Ahlaki ve etik açıdan kabul edilebilir değil. Sémper, “Bu, anayasal düzeni yıkmak isteyenlere cesaret veren bir hakarettir” diyerek sitem etti ve tam olarak PP’nin gösteriye katıldığını vurguladı. “Bu bir demokratik onur jestidir ve toplumsal çoğunluğa bu utancı yaşamak istemediğimizi anlatmaktır. Katalanları yalnız bırakmayacağız. PP’den sert tepki gelecekdiye devam etti.

Feijóo’nun Katalonya Radyosu’na verdiği bir röportajda partisinin gelecekteki af yasasına karşı (gerçekte kapsamı ve adı hala bilinmeyen) Anayasa Mahkemesi’ne itiraz edeceğine dair güvence vermesinin ardından Sémper, PP’nin eylemleri sürdürmeyi reddetmediği fikrini vurguladı. Hükümet’in anlaşmalarını kınamak için sokaklarda ve diğer baskı unsurlarında. “Hiçbir şeyi göz ardı etmiyoruz İspanyol halkının eşitliğini savunmak için. Ne güçlü ve sakin seferberlikler, ne de başka eylemler. “Her zaman kurumsal saygı eşlik eder” diye güvence verdi.

“Aylardır müzakere ettiği şeyi saklıyor.”

Alakalı haberler

Sémper, Sánchez’e karşı çok sert bir konuşma yaparak onu “pazarlık ettiği şeyi aylardır saklamakla” suçladı. Ve “açıklık” talep ediyor toplantıda iki ana liderin bu Pazartesi öğleden sonra sürdürdüğü şey. “Sánchez zaten af ​​kelimesini telaffuz ediyor. “Artık bunu Feijóo ile de yapmam gerekiyor” diye bitirdi.

Seçim sözcüsü, partisinin bir süredir yaptığı gibi, sosyalistlerin göreve atanma tartışması için bir tarih belirlemediği için Kongre başkanı Francina Armengol’ü bir kez daha suçladı. “Feijóo’ya zaman kaybetmesi için baskı yapanlar artık günlerin geçmesine izin vermeye istekli görünüyorlar,” diye heyecanlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir