CGPJ başkanı, hakimlerin meşruiyetini ortadan kaldırmanın “yıkıcı etkisi” konusunda uyarıyor: “Bizi rahat bırakın”

Genel Yargı Konseyi Başkanı Vicente Guilarte bu Cuma günü, “Yargıyı meşrulaştırmaya yönelik haksız girişimler” Kongre ve Senato’da kamu temsilcilerinin yer aldığı, Junt’un sözcüsünün yakın zamanda alt meclisteki Míriam Nogueras müdahalesine açıkça gönderme yaparak, Yüksek Mahkeme yargıçlarını Yüksek Mahkeme yargıçlarını işlem, ama aynı zamanda popüler senatörün doğrudan imalarına da değiniyorum José Antonio Monago Gürtel davasında hakim karşısına çıktı.

Özellikle ve bakanın huzurunda Cumhurbaşkanlığı, Haber ve Cortes’le İlişkiler Direktörü Félix Bolaños, Guilarte “kamu güçlerinin temsilcilerinden” söz etti. Sahip oldukları geçici platform, tartışma yapmalarını kolaylaştırıyor.“Salı günü Kongre ve Senato’da gördük.” “Hiçbir devlet gücü ne tutumuyla, ne de suskunluğuyla bu kampanyalara ortak olamaz” diye konuştu.

“Lütfen gerilimi azaltın. “Bizi yalnız bırak,” Guilarte, Aile İçi ve Toplumsal Cinsiyete Dayalı Şiddete Karşı Gözlemevi’nin 18. Ödül törenine yaptığı müdahalenin sunduğu fırsattan yararlanarak bu olayların “vatandaşların adalete olan güvenini zayıflattığı” ve şiddet mağdurları söz konusu olduğunda uyarıda bulunduğunu ekledi. Cinsiyete dayalı şiddet, korunmasızlıklarının artmasına katkıda bulunuyor.”

Soruşturma komisyonlarına katılamayacaklar

Hakimlerden oluşan yönetim kurulu başkanı da şu güvenceyi verdi: “Hiçbir yargıç hiçbir Komisyon tarafından çağrılamaz yargı prosedürünü haklı çıkarmak için” uyarıda bulundu ve “bu yolu başlatmanın, devletin yetkileri arasında acımasız görünen bir çatışma anlamına geleceği, karşılıklı saygıyı asla gerektirmeyeceği ve bu durumun yargının mağdurlara göstermesi gereken ilgiyi şüphesiz rahatsız edeceği” uyarısında bulundu. onlar kurban değiller.

Alakalı haberler

Guilarte aynı zamanda yargıçlara da seslendi; onların “tarafsızlığını” varsayalımyargı bağımsızlığının iki yönlü olması nedeniyle bazen “çarpık” olduğu ortaya çıkıyor: onların bizimkine karışmalarına değil, bizim onlarınkine de değil.

“Benim çağrım, bir kez daha, gerilimi azaltmak, kendimizi siyasi çatışmalardan izole etmek ve CGPJ’nin, bir sonraki Konsey’in gelecekteki bağımsızlığını teşvik eden, uygun şekilde yenilenmesi çağrısında bulunmaktır. Toplumsal cinsiyete dayalı şiddetle mücadele de dahil olmak üzere çabalarını tamamen kendilerine ait amaçlara tahsis etmelidirler” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir