Convergència’nın mirasçıları çoğunluk oyuyla PDECat’e “son” verme konusunda anlaştılar

Militanları PDECatnesli tükenenlerin mirasçısı oluşumu HKMSon seçim çağrılarının partiyi parlamentoda temsilsiz bırakmasının ardından, bu cumartesi günü ulusal kongrede çoğunluk oyuyla siyasi faaliyetlerine son verme kararı aldılar. Parlamento ve Kongre. PDECat başkanı, Convergència’nın 1974’te kurulmasından bu yana siyasi alanın gidişatını gözden geçirdiği açık bir mektupta, David Bonvehikongrenin partiye “büyük çoğunlukla son verilmesine” karar verdiğini açıkladı.

Kapatma kararı son seçim sonuçlarından kaynaklanıyor özerk Ve genel. Her iki çağrıda da PDECat kendisine yakınsama sonrası olanların ayrı bir listesini sundu. BirlikteCarles Puigdemont liderliğindeki alandan uzaklaşıp, katalanizm ılıman.

PDECat şu anda 200 civarında meclis üyeleri Katalan toprakları boyunca 15 belediye başkanlığı ve bunların bir kısmı Katalonya’da faaliyet gösteriyor. belediye Mayıs ayı. Oluşum, 2016 yılında Jordi Pujol tarafından kurulan Convergència’nın iflasla sonuçlanan ve çeşitli yolsuzluk vakalarına maruz kalan dağılmasının bir sonucu olarak doğdu. yolsuzluk siyaset de dahil olmak üzere Palau de la MusicaPartinin yasadışı komisyonlardan topladığı 6,6 milyon avroyu iade etme cezasına çarptırıldığı belirtildi.

Bonvehí’nin açıklamasında detaylandırdığı gibi, toplantı Bu Pazar günü Katalonya’daki mevcut siyasi durumu, grubun son yıllarda gerçekleştirdiği faaliyetleri ve son seçimlerdeki seçim sonuçlarını değerlendirerek örgüt için “en makul gelecek senaryolarına” karar verdi. Bonvehí, kendilerinden öncekilerin çalışmalarına ve Partit Democrata’nın son yıllarda gerçekleştirdiği “iyi çalışmalara” duyulan “saygı” nedeniyle, partinin militanlarının siyasi faaliyetlerini durdurmayı “uygun” bulduklarına dikkat çekiyor.

“Projelerin çoğalması”

“Bu karar, ülkenin birçok sosyal ve ekonomik sektörüyle görüştükten, belediye projelerinin her zaman savunduğumuz değerlerle çoğaldığını doğruladıktan ve düşünce alanıyla bağlantılı birçok girişimi akredite ettikten sonra alındı. milliyetçilik ve modern bir Katalanizm” diye ekliyor mektupta. Bonvehí, grubun “neredeyse tüm yükümlülüklerini yerine getirdikten sonra faaliyetlerinden vazgeçme kararı aldığını” vurguluyor. yükümlülükler kendi bünyesinde, çalışanlarıyla, tedarikçileriyle ve yönetimle” ve sorumluluk sahibi olduğu tüm alanlara “aktif” olarak katılarak.

Alakalı haberler

Bu anlamda PDeCAT’in meclis üyelerinin ve belediye başkanlarının görevlerini yerine getirmeye devam edeceklerini unutmayın. sorumluluklar2027 yılına kadar belediyeci platformu aracılığıyla. Bonvehí partisinin olduğunu iddia ediyor “mirasçı” 19. ve 20. yüzyıllardaki Katalanizm’i anımsatıyor ancak günümüz toplumunda “çoğunlukla demagoji yanlış bilgiye yol açıyor ve son yıllardaki hikaye gerçeklikten çok uzak.

PDeCAT, 155’in etkinleştirilmesinin ardından çağrılan 2017 Parlamento seçimlerinde ve ardından gelen belediye, genel ve Avrupa seçimlerinde Junts ile koalisyon halinde yarıştı. Grup 2019’da Junts’tan ayrılmayı ve Katalanizm çerçevesindeki kendi siyasi projesini hayata geçirmeyi kabul etti. ılıman. Milletvekilliği olmadan kaldığı 2021 seçimlerine ve kendisine tek bir hak bile vermeyen 2023 genel seçimlerine kendi kısaltmasıyla katıldı. koltuk Kongre.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir