“Cüppeli kargaların pençeleri ve dişleri vardır ve Pavia yüzleri vardır”

Generalitat’ın eski başkanı Carles Puigdemont bu Cuma günü “bağımsızlık hareketine karşı baskıya” katılan yargıçlara saldırdı: 19. yüzyılın darbeci generaline gönderme yaparak “Cüppeli kargalar kıpırdıyor, pençelerini ve dişlerini gösteriyor ve General Pavía’ya benziyorlar”.

Bu, ikili müzakere masasının ilk toplantısının arifesinde Instagram hesabından belirtildi. JxCat ve PSOEbu Cumartesi günü İsviçre’de yapılması planlanıyor ve bir katılımcının katılımıyla uluslararası doğrulayıcı.

“Birkaç ay boyunca yoğun bir faaliyet yaşadık ve bu son birkaç gün de bir istisna değil. Bizi bekleyen haftalar da öyle. Uzun yıllar boyunca şunu öğrendik: Her türlü saldırı ve tehdide karşı mevziyi koruyun. Bazıları için bu yeni olmalı; Bizim için bu günlük ekmeğimizdir” diyor.

Alakalı haberler

Tüm bunlardan “hoşlanmadığını” kabul etse de, “yıllar önce” “oyunculuk tuzağına düşmemeyi” öğrendiğini garanti ediyor. baskılara göre karar vermek“birbirinden.

“Francocu yapılarla tüm bağlardan arınmış bir cumhuriyet olmadığımız sürece, bağımsızlık hareketine yönelik baskının tamamen durmayacağını biliyoruz. Ancak bu, onunla mücadeleyi bırakmamız ve kapsamını olabildiğince daraltmamız gerektiği anlamına gelmiyor. mümkün” diye ekliyor mesajında, PSOE ile toplantıya ilişkin ipuçları vermiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir