Díaz, Sumar’ı yeniden görevlendirir ve Podemos onu “elle” kararlar vermekle suçlar

İkinci başkan yardımcısı, Yolanda Diaz, Bu Cumartesi günü siyasi projesini yeniden başlatacağını duyurarak Sumar’ın bir lider olmaya devam edeceğini açıkça belirtti. “yurttaş hareketi”. Madrid’de düzenlenen ‘Daha iyi bir ülke için faydalı bir proje’ etkinliğinde Çalışma Bakanı, yürüttüğü eğitimin “her zamankinden daha fazla geleceğe sahip” olduğunu söyledi. Bu sözlerden kısa bir süre önce Podemos, Díaz’a büyük bir sertlikle saldırdı ve onu tüm kararları vermekle suçladı. “Bu arada”.

Díaz, Sumar çalışma gruplarının koordinatörleriyle bir toplantı düzenledi. ideolojiyi güncellemek projenizin politikası. Toplantıya diğer siyasi kuruluşların temsilcileri de katıldı. Carlos Sanchez Mato Ve Jon Rodríguez Ormanı IU adına ve Más País’in lideri ve Sumar’ın Kongre’deki yardımcısı adına, İñigo Errejón.

Başkan yardımcısı konuşmasında, 23 Temmuz genel seçimlerinde 31 milletvekili kazanan Sumar’ın ortaya çıkmasının PP’nin Vox’un “aşırı sağıyla” iktidara gelmesine engel olduğunu vurguladı. Anlaşmaya ve “diyaloğa” dayalı bir politikayı savunarak, “Ülkeyi kazanmanın mümkün olduğunu gösterdik” dedi.

“Demokratik ilkeler”

Son seçimlere Sumar çatısı altında katılan Podemos, Díaz’ın siyaset yapma biçimine dair çok farklı bir vizyona sahip. Morluların sözcüsü, Pablo Fernandez, İkinci başkan yardımcısının liderliğindeki oluşumda “tüm kararların” kendisi tarafından ve tek bir kararla alındığı eleştirisi yapıldı. “parmak şansı.” Ona göre solun yeni markası “asgari demokratik ilkelerin nasıl dile getirileceğini” bilmiyor.

Alakalı haberler

Fernández, Unidas Podemos’un zaten öyle olduğunu savundu “geniş ön” Sümer’in gelişinden önce solda. Bu anlamda “o alanın neden yok edildiğini”, hangi “menfaat ve iradeler” altında hala anlamadığını söyledi.

“İyi çalıştı, bu yüzden bunu başarmış olanlara sormalısınız. Unidas Podemos’u yok etti bunun yerine çalışmayan bir alan yaratmak için bunu neden yaptılar” diye ısrar etti sözcü. Diğer liderler gibi Fernández de, İç demokrasi eksikliği Sumar’da markayı ön seçimler veya vatandaş konseyi gibi minimum katılım standartlarını uygulamaya çağırdı: “Sumar’ın bunu düşünmesi gerekiyor” diye bitirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir