“Diyaloğa başvurduğum için bana sadakatsiz diyorlar”

Gijón’un (Asturias) siyasi kurulu netleşmeye başlar. Belediye Meclisi üyesi Oliver Suárez az önce yaptığı açıklamada Vox’tan ayrıldığını ve belediye grubundan istifasını istediğini duyurdu. Açıklama, belediye genel kurul toplantısının yapıldığı sırada geldi ve burada “düzen ve komuta zamanları” ile ilgili “tasfiyelerden” bahsediliyor ve karşı sert suçlamalarda bulunuluyor. oluşumu Santiago Abascal son saatlerdir şehirde yaşadı. “Diyaloğa başvurduğum için sadakatsiz olduğumu söylüyorlar” dedi. Ayrıca açıklamasında mevcut sağcı Foro ve PP hükümetinin ayakta kalması için destek vereceğini ima etti. Ayrılışını onayladıktan sonra konuşan Erdoğan, “Taraflar bu konuda netse belirsizlik olmaz” dedi.

Vox sözcüsü Sara Álvarez Rouco’nun FICX’te büyük değişiklikler duyurmasının ve belediye başkanının sabrıyla sona ermesinin ardından şehrin yerel yönetiminin çöküşünde son bölüm olan bir çıkış. Carmen Moriyon. Suárez’in ayrılışına çok sert bir açıklama eşlik etti. İçinde Vox’ta geçirdiği son saatleri gözden geçiriyor. Metin şöyle başlıyor: “Bildiğiniz gibi, 10 Ekim’de meslektaşım Sara Rouco, olayların kendi versiyonunu anlatan bir basın toplantısı düzenledi. Bunu paylaşmıyorum ama bunun şu an için önemi yok.” “Mesele şu ki meslektaşım Vox’un talimatlarına uyarak bana sadakatsizlikten söz etti. Bu yüzden hakkımda disiplin dosyası açmadıklarını veya beni doğrudan ihraç etmediklerini anlamadım” diye ekledi. “Yerel yönetimi oluşturan Vox’un da aralarında bulunduğu üç parti arasında diyaloğa başvurmanın sadakatsizlikten bahsediyorlar”devam et.

“Beni dışarı atmak istemediklerini biliyorum. Gitmemi istiyorlar. Bu yüzden gidiyorum.”, Suárez’in açıklamasını duyurdu. “Ben de pek çok kişinin gittiği gibi, pek çok kişinin tasfiye edildiği gibi, derinden değişen bir parti bağlamında ayrılıyorum, ki bu benim bildiğim parti değil, her şeyi değiştirdiğimiz parti… liberaller, muhafazakarlar. ..”, unutma. “Bunlar sağduyunun zamanlarıydı” diye ekliyor. “Artık duyulma ihtimali olmayan emir ve emir zamanı. Bunun ‘hiçbir şeyden ve kimseden korkmamakla’ pek alakası yok. Maalesef kendi evlerindekilerden korkuyorlar” diyor.

Suárez şimdi Carmen Moriyón ve PP sözcüsü Ángela Pumariega’ya hitap ediyor. “Son olarak Belediye Başkanına ve sözcüye sesleniyorum. PP böylece hangi yöne gitmek istediklerini açıkça belirtebilirler. Umarım zaten hakaret etmeye başlayan Floro ve adamları değildir. Tabii ki orada olmazdım” diyor ve şöyle devam ediyor: “Taraflar bu konuda net olursa yönetilebilirlik konusunda hiçbir belirsizlik olmaz. Aksine istikrar garantidir” diyerek, şu anda ikili sistemi destekleyen sistemi oylarıyla destekleyeceğini ima ettiği bölümde şöyle diyor: “Bu kabusun üstesinden geleceğim ve hepimiz Gijón için çalışacağız. Madrid’den ve hatta Barselona’dan bazılarının görüşüne göre, bu çok ‘sadakatsiz’ basın toplantısında zaten söylediğim bir şey” diyor.

Suárez’in ayrılması, Moriyón’un sahip olduğu yetkileri Álvarez Rouco’dan çekmesine rağmen Divertia’nın başkanlığını şimdiye kadar sürdürmesinin ardından geldi; Gijón’daki Vox’un iki numaralı Festejos’un yetkileri şu ana kadar sahip olduğu konumu korumuştu. Böylece Vox’un Foro ve PP’yi desteklediği hükümet anlaşmasını bozdu.

Vox’un hükümetten ayrılması şehirde siyasi bir deprem yarattı. Bu daha sonra meydana geldi Álvarez Rouco FICX’te yapılacak değişikliklerin tanıtımını bir basın toplantısında duyurdu. Diğer şeylerin yanı sıra, kendi görüşüne göre eğitiminin değerleri olan “çaba ve başkalarına saygı” değerlerini temsil eden bir kişi veya film için bir ödül yaratılmasından bahsetti. Üstelik LGTBI Xega kolektifi tarafından verilen Rambal ödüllerinin verileceğini garanti etmiyordu.

Alakalı haberler

Bu, Carmen Moriyón’un neredeyse anında tepki vermesini sağladı. Bunu ilk olarak sosyal ağlarda “X” ile kısa bir “bitti” yazarak yaptı. Daha sonra öğleden sonra medyayı aradı. Prensa Ibérica’dan La Nueva España öne çıkarken Vox’u yerel yönetimden çıkaracağını duyurması gerekiyordu. Bu ayrılış, Sara Álvarez Rouco’nun aslında Festejos bölgesinden ve yol planını yöneten kuruluş olan Gijón al Norte’nin idaresinden ihraç edilmesinden bu yana parça parça oldu.

Bu arada Oliver Suárez, Divertia’da yoluna devam etti. Ve manevra yapmaya başladı. Basın odasında medyaya kendi partisini reddettiği ve FICX için diyalog talep ettiği bir açıklama okudu. Bu jest Belediye Başkanı tarafından çok olumlu karşılandı ve muhalefet partileri tarafından transfujismo ilanı olarak yorumlandı. Elbette Vox’un da hoşuna gitmedi ama bu jeste rağmen belediye başkanlarını görevden almadılar. Şimdi, şu anda yapılmakta olan ve son ayların en sert toplantılarından biri olması beklenen Genel Kurul toplantısında ayrılacağını duyurdu.

Oliver Suarez’in açıklamasının tamamı:

Bildiğiniz gibi 10 Ekim’de Sara Rouco bir basın toplantısı düzenledi ve olaylara kendi versiyonunu anlattı. Bunu paylaşmıyorum ama şu anda en az alakalı olanı bu. İlgili olan şey, meslektaşımın VOX yönergelerini takip ederek “sadakatsizlikten” bahsetmesidir. bana atıfta bulunarak. Bu yüzden neden hakkımda disiplin dosyası açmadıklarını, beni doğrudan ihraç etmediklerini anlamadım. VOX’un da aralarında bulunduğu Gijón hükümetini destekleyen 3 parti arasındaki bir toplantıya, diyaloğa başvurdukları için sadakatsizlikten bahsediyorlar.

Tekrar ediyorum: Ben sadakatsizim çünkü hükümet anlaşmasını yeniden yönlendirmek ve solun geri dönüşünü durdurmak için diyaloğa başvurdum.

Bu açıklamada son derece temkinli davrandığımı söyleyebilirim çünkü hâlâ umudum vardı, daha birçok şey söyleyebilirdim ama bunu asla yapmayacağım. Evet, Bildu’yla ya da ayrılıkçılarla ya da bugünlerde Hamas’ın suçlularını destekleyen komünistlerle değil, benim bildiğim kadarıyla partilerle diyaloğa başvurduğum için beni sadakatsiz olarak gören bir partide kalmayacağımı size bildiriyorum. Bunların demokratik olduğunu ve hükümet ortaklarımızın kim olduğunu bilin.

Beni kovmak istemediklerini, gitmemi istediklerini biliyorum, o yüzden gidiyorum. Derinden değişen, benim tanıdığım parti değil, hepimizin, liberallerin, muhafazakarların uyum sağladığı bir parti bağlamında, pek çok kişinin ayrıldığı, pek çok kişinin tasfiye edildiği gibi ben de ayrılıyorum. Bunlar sağduyunun zamanlarıydı. Artık duyulma ihtimali olmayan, “hiçbir şeyden ve hiç kimseden korkmayan” olmakla pek ilgisi olmayan emir ve emir zamanları, ne yazık ki çoğu kişi kendi evinde olanlardan korkuyor.

Son olarak Halk Partisi’nin belediye başkanına ve sözcüsüne, hangi yöne gitmek istediklerini açıkça belirtmeleri için çağrıda bulunuyorum, umarım bu, zaten hakaret etmeye başlayan Floro ve halkınınki değildir, elbette ki bunu yapmazdım. Orası.

Taraflar ne istediklerini açıkça ifade ederse yönetilebilirlik konusunda belirsizlik olmaz; Tam tersine istikrar garanti edilecek, bu kabusun üstesinden geleceğim ve hepimiz Gijón için çalışacağız, bu basın toplantısında da söylediğim gibi Madrid’den ve hatta Barselona’dan bazılarına göre çok “sadakatsiz” bir şeydi. .

Oliver Suarez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir