“EH Bildu’ya daha fazla katkı sağlayamadığım zaman ayrılacağım. Beni kovmayacaklar”

EH Bildu’nun genel koordinatörü, Arnaldo Otegi, Eğitimine “artık daha fazla katkıda bulunamayacağını” düşündüğünde ayrılacağının garantisini verdi. “Beni dışarı atmayacaklar” dedi.

Otegi bu açıklamaları bu Pazar günü Diario Vasco’da yayınlanan bir röportajda yapıyor ve burada bir sonraki Bask seçimlerinde EH Bildu’nun lehendakari adayı olmama kararına da değiniyor.

Listenin başında yer aldığını belirten Otegi, “Yeni nesilden, çok iyi hazırlanmış ve vatandaşlara güvence veren bir adaya ihtiyacımız var” diyor. “Kadın olabilir de olmayabilir de” çünkü cinsiyetin “birinin feminizme olan bağlılığını” belirlediğine inanmıyor.

PNV adayının, İmanol Pradalesbunun “kötü bir seçim” olduğuna ve PSE-EE genel sekreteri Eneko Andueza ile “seçimlerle birlikte” gitme konusunda halihazırda bir anlaşma olduğuna inanıyor.

Alakalı haberler

EH Bildu’nun genel koordinatörü statüsünü yeniden onaylama kararıyla ilgili olarak Otegi, “önümüzdeki yıllarda çok ulusluluk gibi büyük anlaşmaların ve önemli tartışmaların yaşanacağını” garanti ediyor. “Orada olmak istiyorum. Beni dışarı atmayacaklar, gideceğim. Çin vazosu olmayacağım” diye vurguluyor.

Kendisinin olduğunu ortaya koyuyor Hükümet Başkanı Pedro Sánchez ile “hiç konuşmadı” ve “PNV’nin Puigdemont’u ve tek taraflılığı savunduğunu görmekten hoşlandığını” söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir