ERC, bağımsızlık yanlısı aşırı sağla temasları olduğu gerekçesiyle meclis üyelerinden üçünü ihraç etmekle tehdit ediyor

ERC bu Pazartesi tehdit etti sınırdışı ile kasabasındaki üç meclis üyesine Ribera d’Ondara (Lleida) ultra partiyle temaslarını sürdürdüğü için Katalan İttifakı Belediyenin mevcut belediye başkanına karşı gensoru önergesi müzakeresi yapılacak. Aliança Catalana oluşumu Silvia OrriolsRipoll’un belediye başkanı.

maçı Oriol Junqueras Bu Pazartesi günü bir bildiri yayınlayarak oluşumun herhangi bir anlaşmaya karşı olduğunu açıkladı aşırı sağ ile Bu nedenle, eğer belediye temsilcilerinden herhangi biri bu özellikler konusunda nihai bir anlaşmaya varırsa, “iç mekanizmaları” başlatacaktır. sorumluluklarda hata ayıklama“.

Partinin tüzüğüne göre üç meclis üyesi bir iş yapacaktı. “Çok ciddi bir hata” bu “yol açabilir sınır dışı edilme oluşumla militan ilişkisi olanların listesi. Ribera d’Ondara’da PSC ile bağlantılı liste kazandı üç meclis üyesi, ardından üç meclis üyesinin de yer aldığı ERC’ye bağlı liste geliyor. Üçüncü sırada ise tek meclis üyesiyle Aliança Catalana yer aldı.

ERC’nin ve Aliança’nın meclis üyelerini de eklediğimizde mevcut belediye başkanını tahliye etmek için yeterli alan ortaya çıkacak, ancak Cumhuriyetçi merkezden şunu açıkça belirtmek istiyorlar: Böyle bir anlaşmaya asla tolerans göstermeyecekler. “Esquerra Cumhuriyetçia, yaklaşımları destekleyen herhangi bir oluşumun katılımını içeren hiçbir anlaşmanın parçası olmayacak” yabancı düşmanı ve ırkçı“dedi.

Alakalı haberler

Partide var olduklarını bilip bilmediklerini açıklamıyorlar bu kişilerancak amaç onları birbirine bağlayan her türlü söylentiyi durdurmaktır. Orriol partisi. Yönetimden yetkili bir ses, “Esnek olmayacağız. Böyle bir durumda güçlü bir şekilde hareket edeceğiz” diye uyarıyor.

Hassas bir an

Bu özelliklerin bir anlaşması her zaman bir endişe verici konu ERC için ancak buna ek olarak şu an özellikle hassas bir an. Cumhuriyetçiler haftalardır onun göçmenlik söylemini eleştiriyor. Birlikte. Puigdemont’un partisini “nefret ve aşırı sağcı konuşmaları”, yani parti konuşmalarını destekleyen fikirlere sahip olduğu için itibarsızlaştırıyorlar Aliança Catalana olarak. Bu bağlamda Ribera d’Ondara’daki meclis üyelerinin kendisiyle bir anlaşmaya varmalarını anlamak zor olurdu. Orriol partisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir