Feijóo, geçmişte yaşanan çatışmalara rağmen sözcü yardımcısı olarak Álvarez de Toledo’yu kurtardı

Alberto Nunez Feijoo PP’deki değişikliklerle devam eden konuşmada bu öğleden sonra Kongre ve Senato’daki parlamento gruplarının organizasyonunun nasıl olacağı aktarıldı. Alt mecliste ise sözcü olarak sadık yaveri Miguel Tellado’nun yanı sıra, 137 milletvekilinin genel sekreteri olarak kıdemli milletvekili Macarena Montesinos’un görevlendirilmesine karar verdi. Cayetana Álvarez de Toledo sözcülerden biri olmak ekli.

Böylece Feijóo, parlamento grubunun ana sesleri olma görevinde Tellado’ya katılacağı için Álvarez de Toledo’yu Kongre’de kilit bir figür olarak kurtardı. Her ikisinin de sağlam bir profili var, dolayısıyla PP’nin lideri aksine daha ılımlı görünebilir. Milletvekili ana sözcüyü Pablo ile meşgul etti 2019’da evlendiAncak bir yıl sonra sürekli yaşadığı çatışmalar nedeniyle ayrıldı. Aynı zamanda Feijóo’nun kendisi ve Endülüs Cuntası’nın şu anki başkanı, Juanma Moreno, Casado bu görevi ona verdiğinde yüksek sesle bağırdılar çünkü Álvarez de Toledo’nun çok agresif tavırları olduğunu düşünüyorlardı.

2019 seçimlerinde Barselona’nın 1 numarası olan milletvekilinin siyasi hayatı oldukça uzun sürdü. inişler ve çıkışlar: Katalan bağımsızcılara karşı sözde yumuşak tutumu nedeniyle Mariano Rajoy’dan ayrıldı, Casado ve Feijóo’nun onu aramasıyla sonu kötü oldu “yumuşak baron” “Siyasi Açıdan İstenmeyen” adlı kitabında. Galiçyalı siyasetçi ise, milletvekilinin o zamanki başkan yardımcısı Pablo Iglesias’ın babasını “terörist” olarak adlandırdığı bölümde olduğu gibi, bazı durumlarda onunla olan farklılıklarını açıkça gösterdi. ” Feijóo güvence verdi Bu nedenle muhalefetin Hükümetin “provokasyonlarına” düşmesi ve “öfkesini kaybetmesi” “ciddi bir hata” olur.

Kendisiyle yaşadığı çatışmayı da hatırlıyor Borja Semper, artık ulusal PP’nin sözcüsü. Álvarez de Toledo, Euskadi’deki meslektaşlarını milliyetçilikle “ılımlılık”la suçladı ve hayatının yarısını bir eskortla geçiren Bask siyasetçisi Sémper şöyle yanıt verdi: “Bazılarımız yumuşak halılar üzerinde yürürken, bazılarımız savunmak için hayatlarımızı riske attık.” Anayasa.”

Artık milletvekili, sözcü yardımcısı pozisyonunu Bella Verano, José Vicente Matarí, Sergio Sayas (Navarro Halk Birliği’nin eski üyesi), Pedro Muñoz Abrines, Miriam Guardiola ve diğer milletvekilleriyle paylaşacak. kıdemli Rafael Hernando. 137 milletvekilinin çalışmalarını organize etmede Tellado ve Montesinos’un yanı sıra Mar González (genel sekreter yardımcısı), Álvaroz Pérez (komisyonların koordinatörü) ve Jaime de Olano (sayman ve sözcü yardımcısı) da yer alacak. Yönlendirme komitesinde yer alacak tüm bu milletvekilleri Önemli artılar.

“Yenilenmeyi ve deneyimi” birleştirin

Alakalı haberler

PP tarafından gönderilen kısa açıklamada, Feijóo’nun yeni milletvekillerini iki eski sözcüyle birleştirerek “yenilenmeyi ve deneyimi” birleştirmek istediği vurgulandı. Álvarez de Toledo ve Hernando “Parlamento yaşamının tamamen geçerli olacağı bir zamanda.” Notta Feijóo’nun “gerici, zayıf, bölünmüş ve radikal bir Yönetici olduğu için İspanya için mümkün olan en kötü Hükümete karşı sorumlu ve ciddi bir muhalefet gerçekleştireceği” belirtiliyor.

Bu iki özelliğin birleşimi, sözcünün Castilla y León’un eski danışmanına ait olacağı Senato’da da ortaya çıkıyor. Alicia Garcia, o odaya yeni giren ve genel sekreter olarak uzun süredir hizmet veren politikacı Javier Arenas (90’larda José María Aznar ile zaten ön saflarda yer alıyordu). Üst Meclis’te sözcü yardımcısı olarak José Manuel Barreiro, Inmaculada Hernández, Antonio Silván, María Salom, José Antonio Monago, Alejo Miranda de Larra, Rocío Divar, Gerardo Camps ve Nidia Arévalo’yu seçti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir