Feijóo, mücadeleci bir yasama organı için PP’yi silahlandıracak ancak kurumsal profilini kaybetmemeye çalışacak

Alberto Nunez Feijoo Cuma gününden bu yana resmi olarak İspanya muhalefetinin lideri. Onun zaferi Genel seçimler Geçen Temmuz gerçeği kabul etme anını geciktirdi: sandık sonuçları ona Moncloa’ya ulaşmak için herhangi bir tutarlı kombinasyon sunmadı. Kendisini başkan yapmak için PNV’yi Vox’un oylarına eklemeye ikna etmesi imkansızdı. Feijóo, seçmenleri Santiago partisinden geri almaya çalışacağı bir döneme başlıyor Abazkalprofilini korumaya çalışırken sağdaki seçim çatlağını dikmek için kurumsal ve Galiçya’da 13 yıllık başkanlık görevinden miras kalan merkezde bir adam.

Pedro Sánchez’in bağımsızcılar ve milliyetçilerle yaptığı anlaşmalar ve af yasası, Feijóo’nun seçime gitmesine yol açacak günlük yaşam için zorlu profiller. PP lideri, tepedeki ve aynı zamanda Kongre ve Senato yapılarındaki değişiklikleri tamamlamak üzere. Yönetim kaynaklarına göre bunları şu tarihte açıklayacak: sonraki günlerYeni bakanlar belli olduktan ve Çarşamba günü Strasbourg Parlamentosu’nda af tedbirine ilişkin tartışma geçtikten sonra.

“Carles’la Puigdemont Tehditkar ve koalisyon hükümetinin ortaklarına fayda sağlayacak ve özerkliklerimize zarar verecek yasalarla gerginlik yaratmasına ihtiyacımız olacak. her gün karşılık vereceğim” özerk bir baronun danışmanını göstermektedir. Ancak birçok kaynak, bu yüzleşmelerin Feijóo’ya maliyetine dikkat çekiyor. “Bu kadar iyi bir imaja sahip olan ve ilk denemede Moncloa’ya gidecekmiş gibi görünen bir adam, bu imajını kaybedemez. Bu dönem zor geçecek, bakalım ne kadar morluklarla gelecek… “, bir gaziye işaret ediyor. “Moncloa’yı her zaman merkez sayesinde kazandık ve “Mayıs ayına kadar Vox ile anlaşmaya başladığımızı ifade etti.”üst düzey bir yetkiliden yakınıyor.

Lider, “Sanchez’i ve bağımsızları” durdurmak için Üst Meclis’e, bölgesel ve yerel güce güvenmek zorunda kalacak.

Bir kongre bekliyorum

Partinin bir kesiminde, Feijoo’nun artık “genel kampanyadaki gibi değil” bir baronu suçlayarak kendisini kuşatacağını umuyorlar. “iyi beyler “Bırakın kirli işleri sizin için yapsınlar.” Birçok kaynak Feijóo’nun bir karar vermesi gerektiği konusunda hemfikir ortak düşünce Önümüzdeki aylarda partinin politikalarını tartışmak ve partiye ivme kazandırmak Avrupa, Galiçya ve Bask seçimleri 2024 yılında gerçekleştirilecek.

Kongre, kongreler arasında düzenlenen bir toplantıdır. PP bir şey yapmaz olağan kongre (ideolojik tartışmalar ve tüzüklerin güncellenmesiyle birlikte) 2017’den bu yana, daha önce, 2019’da Vox bir sorun haline geldi. Son ikisi olağanüstüydü (Pablo Casado ve Alberto Núñez Feijóo’yu seçmek gerekirse).

PP’nin birçok baronu ve üst düzey yetkilisi, Feijóo’nun yeniden yapılanmayı her zamanki gibi yürüttüğünü garanti ediyor takdir yetkisi Etkilenenlere herhangi bir şey belirtmedi ancak son aylarda patronla yaptığı görüşmelere göre Cuca’nın GamarraKongre genel sekreteri ve sözcüsü bu ikinci pozisyondan ayrılacak ve partininkiyle yalnız bırakılacak.

Feijóo, Javier Arenas’ın geçici olarak mevcut olması nedeniyle Gamarra’nın alt meclisteki vekilini ve ayrıca Senato sözcüsünü açıklayacak. Üstelik komisyonların (Haber, Ekonomi…) sözcüleri de kayıp. Borja SemperKültür ve Açık Toplumdan sorumlu sekreter yardımcısı, PP’nin resmi sözcüsünün ağırlığını taşıyor çünkü bu kampanya içindi, ancak o “sözcü” etiketi Bu reformda yenilenmesi (ya da yenilenmemesi) gerekiyor.

Madrid Topluluğu, “Hükümetin bölgesel güçlere karşı yaptıkları konusunda çok dikkatli olacağız” uyarısında bulundu

Ayrıca, Elias BendodoGenel koordinatör ve 3 numara görev değiştirebilir. “Feijóo ve Gamarra Cenova’da olacak. Endülüs PP’sinin kıdemli bir üyesi, “Daha fazla kaptana ihtiyacımız yok” diye haklı çıkarıyor. Artık günlük güce sahip olan ve bazı örtüşen sorumluluklara sahip üç kişi var: Gamarra, Bendodo ve Miguel Tellado, Organizasyon Sekreter Yardımcısı. Üçü arasında kamuoyunun pek tanımadığı ve sert bir profile sahip olan Tellado, PP lideriyle en güçlü ilişkiye sahip olan kişi çünkü siyasete Galiçya’da onunla başlamıştı.

Feijóo ile Madrid ve Endülüs’te herhangi bir çatlak şu anda göz ardı ediliyor

Kendisi de milletvekili olan Bendodo’nun nerede olacağı, Pedro’nun Özerk ve Yerel Koordinasyondan sorumlu sekreter yardımcısının boşaldığı yeniden yapılanmanın en büyük bilinmeyenlerinden bir diğeri. RollanAğustos ayından bu yana senato başkanı.

Birçok baron Feijóo’nun da hemfikir olduğu üzere, bu sekreter yardımcısı bu mecliste kilit rol oynayacak. “Özerkliklere dayanmalı” Sánchez’e karşı çıkmak. Mevcut liderlikten kaynaklar, “Ve bağımsızlık yanlısı ortaklarına” diyor. José María döneminde bile Aznar Mariano’nun evinde bile Rajoy Muhalefette, PP’nin topluluklar içinde merkezi hükümete karşı durabilecek kadar büyük bir gücü vardı: 12 özerkliğin ve Ceuta ve Melilla’nın başkanlıklarını elinde tutuyorlardı.

Ayuso ve Moreno

Alakalı haberler

Ağırlığını kabul eden birçok baron, Génova’nın topluluklarla ve özellikle de Isabel Díaz Ayuso ve Juanma Moreno ile koordinasyonunun temel olacağını söylüyor ve “soy” bu iki politikacının partinin geri kalanında da var. “Çok olacağız bekçiler Koalisyon hükümetinin yaptıklarıyla bölgesel güçlere karşı” Puerta del Sol’da uyarıyorlar.

Şu anda Madrid ve Endülüs’te Feijóo ile herhangi bir çatlak oluşması ihtimali göz ardı ediliyor. Endülüs PP’sinden kaynaklar, “Sánchez’e karşı çıkmak için komplo kurduk, çünkü Sánchez’in bizim saflarımızda yarattığı reddedilme o kadar büyük ki, PP’yi bölmek isteyen herkes cezalandırılacak” uyarısında bulunuyor. Feijóo’yu “güçlü ve motive” görüyorlar “ilk kez muhalefet lideri olarak görev yapabilecek” olmasına rağmen. Bunlar onun planları değildi: Dört mutlak çoğunluğa sahip politikacı, sandıkları geçtikten sonra kürsüye çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir