Feijóo’yu yıpratmak için Fraga’nın torununu Galiçya seçimlerinde sunan Vox çalışmaları

PP’nin yol haritası Alberto Núñez Feijoo Açık: Önce Ciudadanos adına merkeze giden oyları geri alın, sonra yönetimi devralın sağdan ayrılanlar Vox. İlk kısmı başardılar ama La Moncloa sarayına ulaşmak için yeterli değildi. İkinci aşamaya geçerken ultra parti harekete geçiyor ve Liderlerinin derebeyliğindeki popüler insanlardan bir parça koparmak istiyor.

El País gazetesine göre parti Santiago Abascal sunmayı düşünüyor the Galiçya seçimleri 2024’ten itibaren ile Manuel Fraga Pedroche, torunu Manuel Fraga IribarneAlianza Popular’ın kurucusu, Franco’nun bakanı, eski bölge başkanı ve İspanyol sağının ve hatta daha da önemlisi Galiçya sağının totemi olduktan sonra. Vox, bu aile adıyla, yalnızca sahip olduğu topluluktaki uygulama sorunlarını hafifletmeye çalışacaktı. herhangi bir kurumsal temsil gibi bir meclis üyesi.

Aşırı sağ parti, 18 Şubat toplantısı için henüz aday belirlemeyen tek parti oldu. Manuel Fraga Pedroche Avrupalı ​​Muhafazakarlar ve Reformistlerin danışmanıdır (ECR, İngilizce kısaltma), Vox’un Giorgia Meloni’nin Fratelli D’Italia’sı veya Hukuk ve Haber Polonyalıları gibi siyasi ailesindeki diğer partilerle birlikte dahil olduğu Avrupa Parlamentosu grubu.

Vox ve Galiçya

Fraga Pedroche bu görevi 2019’da üstlendi, ancak 2012’den beri ve o zamana kadar Aynı zamanda Brüksel’de de çalıştı. Halk Partisi Avrupalı, Madrid Complutense Üniversitesi’nde hukuk eğitimini tamamladıktan sonra. Patriğin siyasi kariyere sahip bir diğer akrabası ise yeğeni Pedro Puy FragaFeijóo onu Madrid’e götürene kadar Galiçya Parlamentosu’nda PPdeG’nin sözcüsü olarak görev yaptı. Kongrede şimdilik arka planda kalıyor.

2023’e veda etmeden kısa bir süre önce, 29 Aralık’ta Santiago Abascal şunları yayınladı: “Feijóo-Rueda”ya karşı sert bir mesaj“PSOE ile aynı fikirde olmalarına rağmen Vox’a karşı bir kampanyaya devam etmekle” suçladı [en alusión a la reforma constitucional para eliminar el término disminuidos] Sánchez’i Brüksel önünde meşrulaştırarak İspanya’yı küçük düşürüyorlar.”

Alakalı haberler

Şimdi Alfonso Rueda’nın başında olduğu PPdeG, Aşırı sağı yok sayma stratejisini sürdürüyorGaliçya topraklarında konsolide bir yapıya sahip olmayan. 2020’deki önceki bölgesel seçimlerde 2,05 gibi yetersiz bir oy ve 27.000’den az oy aldılar. Galiçya’daki en iyi sonucu, %7,91 ve 116.000 oy aldığı 2019 genel seçimlerinde elde edildi ve bu da onun temsil edilmesine yardımcı olmadı. Temmuz genel seçimlerinde sandık başına yapılan son randevuda, %4,79 ve 77.000’in biraz üzerinde oy aldılar.

Abascal’ın Galiçya’ya yönelik teklifleri dışında bilinmeyenler “uyumlu iki dilliliği” ortadan kaldırmakBu zorlukları aşmaya çalışıyorlar PP’ye sert bir şekilde saldırıyor, çeşitli özerklikleri birlikte yönetiyor: “PP’nin Vox’un temsil edilmemesi için mümkün olan her şeyi yapacağını zaten biliyoruz, o bu hakkı kaybetmeyi tercih ediyor” PP’yi BNG’den ve PSOE’den ayırt edememekten yoruldu. “Gurur iyi bir şey değil.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir