Ferraz’daki protestolar Vox sendikasının teşvik ettiği bir günde yoğunlaşıyor

3.000’den fazla kişi Bu Cuma günü Madrid’deki Ferraz Caddesi’ndeki PSOE genel merkezi önünde af karşıtı yeni bir mitinge katıldılar ve bunların önemli bir kısmı sendikanın çevredeki bölgede düzenlediği gösteriden geldi. DayanışmaGrev günlerini görünür kılmak için Vox’tan.

Bunlar, protestocuların bir kez daha İspanyol bayraklarını salladığı, bazılarının kalkanı kesilmiş, bazılarının ise Burgonya Haçı taşıyan ve bağırarak İspanyol bayraklarını salladığı bu yeni protesto gününde, Madrid Hükümeti Delegasyonu tarafından EFE’ye sağlanan verilerdir. “O bir başkan değil, o bir suçlu”, “Burası karargah değil, genelev” veya “Sánchez hapishaneye.”

Başkenti Dublin’de dün gece aşırı sağcı grupların 3’ü çocuk 4 kişiyi bıçaklayarak şehir merkezini yerle bir ettiği ciddi ayaklanmalara maruz kalan İrlanda bayrağı da görülebiliyordu.

Öğleden sonra saat sekiz civarında, bazıları 150 kişi Sosyalistlerin genel merkezinin yanında toplanmaya başlayan vatandaşlar, Ferraz ve Calle caddelerinin kesiştiği noktada bulunan kilisenin önünde dua etmeye başladı. Urquijo Markisi, bunun kesilmesi gerekiyordu.

Ferraz grubuna Moncloa’dan bir saat önce ayrılan daha büyük bir grup daha katıldı. Abascal’ın parti birliği. Dayanışma bu Cuma günü, ‘procés’te yer alan kişilere yönelik af yasasına ve Hükümetin Katalan bağımsızcılarla yaptığı diğer anlaşmalara karşı genel grev düzenledi.

Bu gösterinin başı Moncloa Arc de Triomphe’den elinde pankartla çıktı. “Eşitsizlik, güvencesizlik ve hak kaybı karşısında. Genel grev“.

Orada, sendikanın genel sekreteri, Rodrigo Alonsobu “meşru” grevi savundu ve bunun “Çok Menmun Kalmak” sonuçla beraber.

Ancak Alonso, “veriler reddedildiği” için izlemeden haberi olmadığını kabul etti ve şu güvenceyi verdi: “Ortaya çıkan bilgi yanlıştır.”

Renfe, Genel Devlet İdaresi (AGE) verilerine ve elektrik tüketiminin gelişimine göre, bu genel grev “olay yok.”

Çok sayıda kişinin katıldığı sosyalist karargâha yapılan yolculukta, “İki bacaklı fare Sánchez, kanalizasyonunuza geri dönün”, “Darbeci Sánchez”, “Biz faşist değiliz, İspanyoluz” gibi sloganlar atıldı. “, “İspanya bir, elli bir değil” veya “Sánchez bir korkak, İspanya yanıyor“Bazıları bu yıl üzümlerin orada hasat edileceğini şarkılarla duyurdu.

Polis Princesa Caddesi’ni tek yönde kapattı ve güvenlik önlemi aldı. emniyet kablosu Bir sıra çevik kuvvet polisi minibüsüyle protestocuların önünde.

Alakalı haberler

Protestocular arasında Avrupa Parlamentosu üyesi ve Vox’un siyasi eylemden sorumlu birinci başkan yardımcısı Jorge Buxadé ve geçen hafta çeşitli vesilelerle gösteriye katılan ve katılımcıları savunan ve muhaliflere karşı çıkan milletvekili Javier Ortega Smith de vardı. isyan teçhizatı onları orantısız performans ve dağıtımla suçluyor.

Ferraz’da, “Bu Polis, affı savunun” veya “İspanya, Hıristiyan, Müslüman değil” sloganları duyulurken, bir meşale yakıp biri estelada’yı yakmak için, diğeri ise yangını söndürmek için iki şenlik ateşi yaktılar. Chorizoları ızgarada pişirmek için barbekü yapın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir