“Geçen yıl olduğu gibi PSOE’ye oy verirseniz değişim gerçek olur”

Kampanya öncesi sloganı Galiçya seçimlerinde PSdeG dır-dir “Desta vai” (“bu sefer evet” olarak tercüme edilir), kendine olan güvenine bir gönderme. Sadece içinde değil Xunta’ya ulaşmakAnketlere göre uzak bir hedef olan ve üst üste ikinci dönem tarihinin en düşük rakamı olan 14 sandalyeye sahip olduğunu; ama içinde partinin yönetimini José Ramón Gómez Besteiro’ya devret zamandan bu yana bölgesel düzeyde işe yaramayan bir projeyi güçlendirmek Tourino (Xunta de Galiçya’nın 2005 ile 2009 yılları arasında sosyalist başkanı).

Bu sabah binlerce kişi, takımına coşku aşılayan başrol oyuncusu için Santiago’daki bir pavyonda toplandı. ve 18 Şubat’taki Galiçya seçimlerinin sonucunu katılıma koşullandırdı. “Galiçya’yı harekete geçirirsek, PP özlüyor. Eğer oy veren tüm insanlar PSOE geçen yıl (içinde belediye seçimleri ve genel), oy verin, değişiklik gerçektir. Oy verirseniz giderler”halkının alkışlarıyla özetledi. José Ramón Gómez Besteiro Adaylarını tanıtmaya adanan ve Pontevedra’nın 1 sayısının (Elena Espinoza), A Coruña (Patricia Iglesias) ve Ourense (Carmen Dacosta), ayrıca Sur şehrinin eski belediye başkanı Lugo’nun 2 numarası, Lara MendezBu eyalet listesinde Besteiro’yu takip edecek.

Galiçya seçimlerinde solun mesajı her zaman benzerdir ve sorunun çözülememesiyle ilgilidir. gizem Neden diğer seçimlerde sandık başına giden birçok ilerici seçmen bu seçimde bunu yapmıyor?

Besteiro da aynı mesajı gönderdi. neredeyse izi sürülüyordu ki Sumar, Yolanda Díaz’ın projesi: Eğer insanlar 23 Temmuz’daki gibi oy verirse Galiçya’da değişiklik olacak. Ve temize çıktığı ve 2016 bölgesel seçimleri öncesinde kariyerine son veren yedi yıllık adli çileden sonra geçen yıl ön cepheye dönen Kongre’deki Lugo milletvekili, tam olarak merkezi hükümetin ve ayrıca the şehirler (Vigo, A Coruña ve Lugo, Ferrol ve Santiago’yu kaybettikten sonra yönetiyor) ve bölgesel hükümete iki temsilci.

Alakalı haberler

Bu ülkeyi ileriye taşımak için konseyleri, Xunta’yı ve eyalet hükümetini devasa bir eylemde bir araya getireceğiz”, bir Besteiro’nun kehanetinde bulundu: Alfonso Rueda Xunta’nın Başkanlığını Alberto Núñez Feijóo’nun elinden devralmış ve düşük profilli kampanya. “Rueda bir kampanya istemiyor; Uyuyan Galiçya“, dedi Besteiro, krize değinerek plastik balıkçıllar Galiçya sahillerine varış. “Bu, Xunta’nın son 15 yıldaki hareketsizliğini ve beceriksizliğini yansıtıyor, kendileri dışındaki herkesi suçluyor” diye açıkladı ve şöyle açıkladı: “Sızıntının sorumlusu onlar değil ama onlar beceriksiz ve yalancılar

Besteiro bir hedef olarak şunları belirledi: Galiçya’nın yeniden sanayileşmesigeliştirme taahhüdü, toplum servisleriHuzurevi sistemi gibi veya büyükşehir taşımacılığı. Konuşmasındaki şaka, Madrid’in cumhurbaşkanı popüler Isabel Díaz Ayuso’nun Hükümet Başkanına yönelik hakaretini gizlemeye çalıştığı “Meyve severim” ifadesine yapılan bir göndermeden kaynaklanıyordu. Besteiro sözlerini şöyle sürdürdü: “Meyveyi sevdiklerini söylerlerse onlara şunu söyleriz: Kivi ister misin?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir