“Gerçek bir kaos içinde yaşıyoruz”

Madrid Topluluğu Başkanı, Isabel Diaz AyusoPedro Sánchez Hükümeti’ni Madrid’i “gizli göreve” ve geceleri “muazzam bir göreve” taşıdığı için eleştirdi. göçmen dalgası” Kanarya Adaları kıyılarına kadar ulaşıyor. Madrid’in lideri üretilen dağıtıma saldırdı farklı özerk topluluklar arasında Madrid daha fazlasını alıyor doğrulayacak veriler olmamasına rağmen, diğer bölgelere göre düzensiz durumda olan insanları ve Yöneticiyi, PSOE tarafından yönetilen diğer yönetimler tarafından reddedilenleri Topluluğa aktarmakla suçluyor: “Gerçek bir kaos içinde yaşıyoruz.”

Madrid başkanının suçlamaları bu konuda özel önem taşıyan bir senaryoda ortaya çıktı. Başkan birlikte ortaya çıktı Alcalá de Henares Belediye Başkanı Judith PiquetBugün Hükümet Konseyinin olağanüstü bir şekilde toplandığı ve Ayuso’nun da işaret ettiği gibi yaklaşık 10.000 civarında geldikleri yer. 1.200 göçmen Geçtiğimiz haftalarda Kanarya Adaları’ndan geliyor.

Bu kişilerin başka bölgelere nakli 2023 yılı sonunda başladığından beri tartışmalı.ancak kapsamı hala ayrıntılı olarak bilinmeyen göç politikalarının aktarımı konusunda Junts ile yapılan PSOE anlaşmasının ardından bu durum PP için önemli bir konu haline geldi. Geçen haftaki anlaşmanın ardından bu konu Cenova için önemli bir konu haline geldi ve halk baronlarının bir kez daha başkanlar konferansı talep ettiği bir konu daha oldu. Mesaj da açık: “Pedro Sánchez, Kova burcundaki fotoğrafta Hükümete başkanlık etmekten, geceleri insanları gizlice ve soğuk bir şekilde içeri koydukları havaalanı bekleme odalarının Hükümeti olmaya başladı.” diye özetledi Ayuso.

Yönetimler arasında “gerçek işbirliği” olmadan

Ayuso, düzensiz göçün durumu konusunda güvence verdi: “Sürdürülemez hale gelmeye başladı” ulusal düzeyde. Kendisi bir kez daha Hükümeti ve Madrid’deki Hükümet Delegasyonunu yerel yönetimleri “bilgilendirmemekle” veya onlarla “gerçek işbirliği” arayışında olmakla suçladı. Madrid’e gelen bu insanlara “yeterli kamu hizmetleri” sunmak istediğinin garantisini verdi ve buranın çok önemli bir bölge olduğunu yineledi. Göçmenlere “insanca ve ciddiyetle” davranıyor “Geldikleri yerden gelin” dedi ama hemen ardından uyardı: “Ciddi kavgalar” Geçtiğimiz hafta sonu Alcalá de Henares’te çekilen bu yapımda, sözde Hükümet tarafından kurulan kabul kampındaki kişilerin yanı sıra “ cinsel saldırı şikayetleri“kampın içinde ve dışında” yaşanan kavgalar veya “uyuz salgını” sekiz göçmende tespit edildiğini ve “yayılmaması için” Topluluk hizmetleri tarafından bakıldıklarını söyledi. Alcalá de Henares’e gelen insan sayısının “büyümeyi durdurmadığını” söyledi ve “komşuların” Kiminle yaşadıklarını bilmeye” ve aynı zamanda Alcalá de Henares gibi turistik bir yerin “ziyaretçilere verilen imajını” bilmeye hakları var.

Alakalı haberler

Madrid Topluluğu’nun bölgeye gelen göçmenler için sunduğu tüm hizmetleri sıralamadan önce başkan, “Bu insanları ihmal edemeyiz” veya mafyaların suç ortağı olamayız” dedi. Hizmetleri yönetebilmek için Hükümet’ten bir plan talep etti ve buranın misafirperver bir bölge olduğunun kanıtının, savaşın başlamasından bu yana tüm Ukrayna halkına gösterilen karşılama ve muamele olduğunu vurguladı ve ” binlerce kişiden daha fazlası” olduğunu vurguladı. Geçen yıl Toplum Merkezlerinde 75.000 kişi tedavi gördü. Ancak bu alanlarda yer kalmadığında ısrar etti.

“Entegrasyonun etkili olabilmesi için aşağıdakileri almaları gerekir: Kaliteli kamu hizmetleri”, bunları alan bölgesel ve yerel yönetimlerin kaç kişi olduklarını, “kişisel durumlarını veya yaşlarını” bilmemeleri durumunda bunun “imkansız” olduğunu açıkladı. “Bunun hassas bir durum olduğunun farkındayız, bu nedenle bir plan yapılması ve doğru bilgiye sahip olunması şarttır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir