Hakim neden Puigdemont’u sorgulamak istiyor? Bunlar sizi Tsunami Demokratik’e bağlayan unsurlardır.

Sivil Muhafızlar, Demokratik Tsunamiye ilişkin sonuç raporunda şuna dikkat çekiyor: En büyük seferberlikleri koordine eden platformun liderliğinde dokuz kişi yer alıyor ‘procés’ cümlesine karşı. Ulusal Mahkeme hakimi Manuel García-Castellón’a göre bunlar yeterli değil ve polis gücü tarafından önerilenlere ek olarak, bahsettiği iki kişiyi daha dahil ediyor, ancak onlara özel bir sorumluluk atfedmiyor ve bu nedenle, tabii kiGeneralitat Carles Puigdemont’un eski başkanıSanık olarak sorgulanması gerektiğini düşündüğü kişi.

Puigdemont’un suçlamasının yetkisinden uzak olduğunun bilincinde olarak, Bir milletvekili olarak Yüksek Mahkeme önünde nitelikli olduğundan ve ilgili talebi Avrupa Parlamentosu’na ilettikten sonra yalnızca yüksek mahkeme onu soruşturabileceğinden, García-Castellón ona Ulusal Mahkeme’de kendi isteğiyle terörizm nedeniyle soruşturulduğunu beyan etme olanağını sunuyor. Demokratik Tsunami eylemlerinin çerçevesi. Beyanının gerekli olduğunu anlamak için dayandığı unsurlar şunlardır:

İlk alıntı Sivil Muhafızların bahsettiği kişilerden birinin gündemiancak araştırmanızı önermeye cesaretiniz varsa: Josep Lluís Alay, Puigdemont’un genelkurmay başkanı, yargıç da onu suçluyor. Bu belgede, eski Katalan cumhurbaşkanı için Ağustos 2019’un sonunda, ERC genel sekreteri gibi önde gelen bağımsızlık yanlısı liderlerin toplantı yaptığı günlerde Cenevre’de toplantılar yapılması planlanıyor. Marta Rovira, veya EH Bildu’nun lideri Arnaldo Otegi, muhtemelen Tsunami Democràtic’in çıkışı hakkında konuşmak için. Yargıç, Puigdemont’u egemen varlıkların elinde bulunan bir yere yerleştirir.

Alay’ın cep telefonunda gazeteciyle konuştuğu ve aynı zamanda soruşturmayı yürüttüğü 20 Ağustos’a ait bir ekran görüntüsü var. Jesus Rodriguez Satıyorona şunu söylüyor: “26 Ağustos Pazartesi günü, Yüksek Mahkeme kararına yanıt olarak Tsunami Demokratik kampanyasının profilleri açıklanacak. Sanırım Òmnium’dan doğrudan Başkan Puigdemont’a rapor verecekler. Kanıtın olsun diye sana uzatacağım.”. Platformun lansmanı 28’inde yapıldı Hakim, bu sözün eski cumhurbaşkanının platformun açılışına katılmış olabileceği anlamına geldiğini ve bunun böyle olup olmadığının araştırılması gerektiğini düşünüyor.

Başka bir ekran görüntüsünde Rodríguez muhatabına (muhtemelen Alay) “Tsunami Demokratik koordinasyon grubunun, o zamanki desteğiyle 26 Ağustos’u göz önünde bulundurarak sosyal ağlarda bir hareket olarak lansman tarihi konusunda şüpheleri olduğunu” bildirdi. 30 Ağustos, Cenevre’de (İsviçre) yapılan bir toplantı sonrasında” veto edilme riski nedeniyle. fırlatma gerçekleştiğinde “şüpheyi başkana devretmesi” istendi ağlar tarafından destekleniyordu. Yargıç ayrıca Puigdemont’un desteğinin 2 Eylül’de yeni platformu kutsayanlardan biri olduğunu da vurguladı.

Hakim ayrıca siber güvenlik uzmanının cihazlarında bulunan konuşmayı da öne çıkarıyor Josep Campmajó18 ve 20 Ekim 2019 tarihleri ​​arasında Carles Puigdemont ile kendisi arasında yürütülen ve bağımsızlığa ulaşmanın bir aracı olarak Tsunami Demokratik platformuna doğrudan atıfta bulunulan bir dava da araştırıldı.

Alakalı haberler

“Her iki muhatap arasındaki güven ilişkisi -hakimin emrinde belirttiği- şu andan itibaren açıkça görülmektedir: Campmajó, Puigdemont ile Katalan siyasi liderlerin tutumu hakkında resmi bir filtre olmadan tartışıyor Procés kararının yayınlanmasıyla ilgili olarak.” İlki şöyle diyor: “Dün yine ön saflardaydım. Hem BCN’de (Barcelona) hem de GRN’de (Girona). Benim adamlarım iyi dağıtılmış. (…) Veya siz ve Tsunami kontrolü ele alacak yoksa biz zorunda kalacağız Kayıpların fiyatını yönetmeye başlayın.

Puigdemont yanıt verdi: “Hükümetin birlikte harekete geçmesini sağlamaya çalışıyoruz.” Campmajó yanıtladı: “Başkan… Milletvekilleri berbat durumda. İnsanlar onların üzerinden geçiyor. Hükümet korkuyor…” Eski Katalan cumhurbaşkanı şöyle yanıt veriyor: “DOĞRU. Ve bu iyi değil.”

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir