Hükümet, Efe Ajansı başkanını görevden aldı ve yerine eski İletişimden Sorumlu Dışişleri Bakanı Oliver’ı önerdi.

Devlet Gazeteci Gabriela Cañas’ı görevden aldı Efe ajansının başkanlığını üstlendi Pedro Sánchez’in yöneticisi tarafından 2020’de atandı. Gabriela Cañas Hükümet tarafından şu şekilde önerildi: Fernando Garea’nın görevden alınmasının ardından Şubat 2020’de kamu kurumu başkanı ve oldu Efe’nin başındaki ilk kadın.

Yönetim, haber ajansının yeni başkanı olarak gazeteciyi önerecek Miguel Melek Oliver (Madrid, 1963), kim 2018-2021 yılları arasında Pedro Sánchez Hükümeti’nde İletişimden Sorumlu Dışişleri Bakanı olarak görev yaptı.

Madrid Complutense Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Oliver, profesyonel kariyerinin büyük bir bölümünü 1983 yılında profesyonel kariyerine başladığı SER ağı başta olmak üzere Prisa grubunun medyasında geliştirmiştir. Çeşitli işbirliklerine imza atan ve Localia TV’nin kurucu ekibinde yer alan sanatçı, 2007 yılında Cuatro TV ekibine katıldı.

Alakalı haberler

Oliver, o zamandan bu yana ‘Noticias Cuatro Fin de Semana’nın sunuculuğunu ve editörlüğünü yaptı ve Temmuz 2014’ün sonuna kadar 5 Haziran 2018’e kadar sunduğu ‘Noticias 20 Horas’ akşam haber programına geçiş yaptı.

Şu ana kadar başkan olan Gabriela Cañas, Complutense Üniversitesi’nden mezun oldu ve ilk işini Diario de Cádiz e Informaciones’te muhabir olarak yaptı. Mesleki kariyerinin büyük bir kısmını El País gazetesinde geçirdi; burada Madrid ve Toplum bölümlerinin başkanlığını yaptı, Brüksel ve Paris’te muhabirlik yaptı ve başyazarlık yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir