Hükümet, Junt’ların desteğini daha erken bağlamak için Bütçeleri erteliyor

Yasama organının kapsamı bir sonraki aşamaya bağlı olacaktır. Bütçeler ve Hükümet riskleri en aza indirmek istiyor. Junts’un onaylanmasıyla ilgili bildiriminden sonra ilk üç kararname Yasama organının karar vermesi durumunda, Yürütme, kendi inisiyatiflerini Kongre’ye götürmeden önce üzerinde anlaşmaya varmaya çalışacaktır. Moncloa kaynaklarına göre, bu müzakere metodolojisi Genel Devlet Bütçesi projesiyle takip edilecek. gecikme sunumunda. Maliye Bakanlığı’nın, kararnamelerin görüşülmesi öncesinde yaptığı hesaplamalar, bu Ocak ayının ortasında kamu hesaplarının sunulmasını içeriyordu.

Parlamento ortaklarından farklı kaynakların da kabul ettiği gibi, resmi müzakereler henüz başlamadı. kişiler ve bazı toplantılar zaten planlanmış durumda. Projenin gerçekleşmesinin beklenmediği bir süreç Şubat ayının sonundan önce. Hükümet ilk önce Junts’un desteğini bağlamak ya da en azından bu desteğin sunulmamasını sağlamak istiyor tamamında değişiklik. Yakınlaşma sonrası oyların en çok olduğu oy zorluklar Yürütmenin kaynaklarından tanınacak.

Yasama organının kapsamı bu yılki kamu hesaplarına bağlı olacak ve Hükümet, kararname korkusu sonrasında risk almak istemiyor

ERC ile daha fazla ideolojik yakınlık var; Aynı zamanda Hükümet Pere Aragones Katalan hesaplarını yürütmek Katalan sosyalistlerine bağlı. Podemos da işsizlik maaşı reformuyla kararnameyi devirdikten sonra bir diğer müzakere aktörü olduğunu iddia etti. Ancak mor kaynaklar, başlangıç ​​amaçlarının kamu hesaplarını riske atmak olmadığını ancak tazminat talep edeceklerini ileri sürüyor. yaşam yeri veya yükselişiyle mücadele etmek için yemek fiyatı.

Carles Puigdemont’un partisiyle ilişkilerin yağlanmasından sorumlu kişi PSOE Organizasyon Sekreteri’dir. Santos Cerdan, Geçen hafta zaten Junts’un genel sekreteriyle görüşen kişi, Jordi Turull. Maliye Bakanı, María Jesús Montero, Bağımsızlık yanlılarıyla yatırım müzakerelerine katıldı ve şimdi onların desteğini almak için yeniden kolları sıvaması gerekecek. Müzakere metodolojisindeki değişikliğe rağmen Hükümet, Bütçelerin Kongre’nin nihai onayını alması hedefini sürdürüyor. Nisan ayı, af kanununun işlem süreci bitmeden.

Junts’un veto tehdidi nedeniyle son ana kadar başarısız olmanın eşiğine gelen ve Podemos’un ikinci başkan yardımcısının görevlendirdiği kararname davasında sürdürdüğü ilk üç yasama kararnamesinin müzakeresinden alınan dersler, Yolanda Díaz, şöyle yapacak: Bu, Hükümetin kararname kullanımında ciddi bir azalmaya yol açacak. Önceki yasama organında kurtarma planından fon almak için Brüksel’e taahhüt edilen reformların büyük kısmı bu yolla onaylandıysa, şimdi bunlar Kongre tarafından grup parlamenterleriyle tartışılması ve müzakere edilmesi marjını artırmak için bir yasa tasarısı olarak tanıtılacak. .

Sosyal gündem

Hükümetin onayladığı bu yılın kamu hesapları hiç şüphesi yok Junts’a güvenme ihtiyacına rağmen, aynı zamanda Pedro Sanchez odağı kaydır: Benzerlerinden Katalan bağımsızlık hareketine, bu alanda temel bir girişim olan ‘procés’in yargısal olarak rafa kaldırılmasına ve sosyal politikalara kadar. PSOE lideri Cumartesi gecesi partinin kuruluşunu kutladığı A Coruña’da bir araya geldi. siyasi kongre, bir akşam yemeği etrafında partinin bölgesel liderlerine. Katılımcıların birçoğuna göre onlara ilettiği mesaj, Yönetim’in gündemine vurgu yapmaları gerektiğiydi. sağlık, eğitim, bağımlılık veya emeklilik.

Birkaç saat sonra, Pazar sabahı Sánchez toplantı sırasında bu fikri vurguladı. kapanış konuşması zirveden. Bir yandan son PISA raporunun kötü sonuçlarından sonra “matematik ve okuduğunu anlamada güçlendirme planı” duyurdu. Bu, gelecek yıldan itibaren (üçüncü sınıftan ESO’nun sonuna kadar) 4,7 milyon öğrenciyi 500 milyon Euro’dan fazla bir harcamayla etkileyecek. Öte yandan, karşılaştırıldığında “İspanya yıkıldı” PP şunu söylüyor: “Haklarda ilerlemeler” Onlar ülkedeki en iyi yapıştırıcılardı.

Alakalı haberler

“İspanya bu şekilde birleşiyor: haklarla, saygıyla. Bu ülke ancak bölgesel çeşitliliği varsayarsak yönetilebilir. ortak proje. İspanya kesintilerle, yolsuzlukla ve kirli savaşla birleşmiyor [Mariano] Rajoy. Ne de kalıcı 155 ile [Santiago] Abazkal ya da saçmalık [Alberto Núñez] Feijoo Siyasi partileri yasaklamak. İspanya’nın geleceği, kader yılı olan 2017’ye geri dönmeyi içermiyor. İspanya’nın geleceği haklar, bir arada yaşama ve istihdam konularında ilerlemekten ibarettir.” dedi ilk iki ayda onaylanan tedbirlerden gurur duyan Hükümet Başkanı belirsiz yasama organı.

“60 gün içinde Kongre’ye bir eşitlik kanunu, bir sanatsal eğitim kanunu gönderdik, Avrupa fonlarının dördüncü ödemesini, sosyal kalkanı, emekli maaşlarının yeniden değerlendirilmesini, SMI’nın artırılmasını talep ettik. “Durmayacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir