Hükümet, krizle mücadele kararnamesinde yer alan tahliyelerin askıya alınma süresini yıl sonuna kadar uzatacak

Konut alternatifi bulunmayan hassas durumdaki ailelerin tahliyeleri önümüzdeki yılın ilk yarısında da askıya alınmaya devam edecek. Tedbir kapsamında yer alan tedbir krizle mücadele kararnamesi Moncloa’daki kaynakların El Periódico de España’ya doğruladığı gibi, 31 Aralık’ta sona erecek olan Ukrayna’daki savaşın ekonomik sonuçlarıyla yüzleşmek için süre uzatılacak. Koalisyon Yürütmesinin amacı, Yönetimdeki özerk toplulukları birbirine bağlayın Hassasiyet durumlarında tahliyelerin yapılması, ancak bu amacın tedbirin kaldırılması anlamına gelmemesi.

konut hukuku Zaten makalelerinde “sosyal hizmetler ve üçüncü sektör kuruluşlarıyla koordineli olarak, daha az kaynağa sahip kişi ve ailelere yanıt ve destek sağlanması, kırılganlık durumlarında tahliyelerden kaçınılması ve işbirliği protokolleri Kamu İdareleri ile özel konut yönetimi kuruluşları arasında. Ancak bu mekanizmalar hem Hükümetin hem de Özerk Toplulukların katılımıyla eklemlenene kadar tahliyelerin askıya alınması da uzatılacak.

Bu tedbire şu olasılık da eşlik etti: tazminat talep etmek ev sahibi veya sahibi tarafından. Benzer şekilde konut kanunu, kiralar açısından TÜFE’ye bağlı sözleşmelerin 2024 yılı boyunca %3 artışTarafların alternatif bir anlaşma yapmaması şartıyla.

Farklı bakanlıklar, ekonomi bakanlıkları ile doğrudan koordinasyon halinde, yetkili oldukları kararnamenin tedbirleri üzerinde çalışıyor. Hükümet tarafından kabul edilen açık ve borç hedefleri, hangi önlemlerin genişletilip hangilerinin genişletilmeyeceğine ilişkin nihai karar için belirleyici olacaktır. Kararnamenin son uzantısı Toplam 3,8 milyar insanı harekete geçirdi yılın bu ikinci yarısında.

Kamu açığının azaltılması

Mali kuralların geri getirilmesi, Brüksel’in de hedeflere uyum sağlanmasını talep etmesi nedeniyle, Yürütme’yi enflasyonla mücadele planında belirlenen yardımların bir kısmını kaldırmaya zorluyor. Aynı Pazartesi, Maliye Bakanlığı özerk toplulukları bir toplantıya çağırdı. Mali ve Mali Politika Konseyi toplantısı 2024 Genel Devlet Bütçelerine eşlik edecek istikrar hedeflerinin sunulacağı yer.

Hükümet kamu hesaplarının yürütülmesine güveniyor ilk trimesterde ve PP’nin Senato’da veto etmesi durumunda istikrar hedeflerinin ortadan kalkacağını öne sürüyor “yasal güvenlik Bütçeleri yapmak. Bu Pazartesi günkü toplantıda tartışılacak konulardan biri, çünkü Hükümet, istikrar hedefleri olmadan Genel Devlet Bütçelerinin olmayacağını ve bunlar olmadan özerk topluluklarda da olmayacağının altını çiziyor.

Gıda ve ulaşım

Hükümet Başkanı daha önce yaptığı yatırım konuşmasında şunu açıklamıştı: Bazı gıdalarda KDV indirimi fiyatının artması nedeniyle Alışveriş sepeti. Yani tüm temel gıda maddelerinde (ekmek, un, süt, peynir, yumurta, meyve, sebze, baklagiller, patates, tahıllar) geçerli olan yüzde 4 KDV’nin kaldırılması, sıvı yağ ve salçalarda ise yüzde 10’luk yüzde 5 indirim.

Sánchez ayrıca şu konuda da bir taahhütte bulundu: ücretsiz toplu taşıma gençler ve işsizler için, özerk topluluklar ve belediye meclisleriyle koordineli olarak ulaşım geçiş ücretlerinin azaltılmasının uzatılmasına eklenecek. Hedef, ücretsiz toplu taşımanın konsolide edildiği bir politikaya doğru ilerlemektir. sonunda kalıcı hale gelir.

Alakalı haberler

Havada kalan ve geri çekilmesi en muhtemel tedbirler arasında KDV indirimi de yer alıyor. elektrik faturasıprofesyonellere yönelik yakıt sübvansiyonları (ulaşım, hayvancılık ve tarım) veya farklı sektörlere doğrudan yardım.

Amaç, bu kararnamenin Hükümetin yıl sonundan önce onaylamak istediği diğer hususları da içermesidir. emekli maaşlarının yeniden değerlendirilmesi TÜFE’ye göre memur maaşlarındaki artış veya işsizlik yardımı reformu. Bu son reform, halihazırda geçerliliğini yitirmiş olan Brüksel’e taahhüt edilmiştir ve bir sonraki milyon dolarlık kurtarma fonlarının ödenmesi buna bağlıdır. Ancak Ekonomi Bakanlığı ile Çalışma Bakanlığı arasında süre, kapsam veya uyumluluk konusunda farklılıklar nedeniyle Hükümet ortakları arasında bir anlaşmazlık mevcut olup çözümsüz kalmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir