Illa bizi “tam bir yeniden birleşmeye” ulaşmak için son on yılın “sayfasını çevirmeye” teşvik ediyor

PSC’nin lideri, Salvador Illa, Bu Cumartesi günü Generalitat’taki bağımsızlık hükümetlerinin son on yılına ilişkin “sayfayı çevirmeye” ve böylece barış yoluna doğru ilerlemeye teşvik ettik. “tam bir buluşma” Katalanlar arasında: “Gelecekte daha iyisini yapacağız.”

Katalonya’daki muhalefet lideri kendisini bu şekilde ifade etti. yıl sonu konuşması, Katalanca ve İspanyolca olarak 2023’te olanları ve 2024’ün ortaya çıkardığı zorlukları incelediği Parlamento salonunda kaydedildi.

“2023 zor, karmaşık, çok yoğun, ümitsizliğe yol açan sebeplerin olduğu, sorunların biriktiği bir yıl oldu; bunun karşısında çekinenler, kendi içine kapananlar var; öfke yolunu seçenler de var. Protesto etmek, şikayet etmek, çoğu zaman ağzımızdan gücümüzü kaybetmek; ve aramızda bunun yolunu tutanlar da var. sivil katılım, hizmet ve politik”, diye belirtti Illa.

Eski Sağlık Bakanı’nın görüşüne göre Katalanlar “görevini yerine getiren, öncelikleri vatandaşlarınkiyle aynı olan ve onlara hitap eden bir Hükümeti hak ediyor” mazeretsiz, tevazu ile, hizmet ruhuyla; kısacası yöneten bir hükümet.”

PSC’nin ilk sekreteri şunu belirtti: ana sorunlar onun görüşüne göre Katalonya’yı geçiyor: “Bizim bir kuraklık Katalonya’nın yüzleşmeye yeterince hazırlıklı olmadığı bir dönemde sıraya girdik. eğitim İspanya’nın geri kalanıyla karşılaştırıldığında elimizde hiçbir şey yok. altyapı refah yaratmamız gerektiğini ve lider olmamız gerektiğini yenilenebilir enerji, Bugün İspanya’nın son noktasındayız.”

“Bu fiili bakiye Sayfayı çevirip geride bırakmamız gereken on yıl. Bunu nasıl daha iyi yapacağımızı biliyoruz, daha iyisini yapabiliriz, geçmişte daha iyisini yaptık ve gelecekte daha iyisini yapacağız, cömertlik ve alçakgönüllülükle, çünkü bu zafer kazanmanın, ders vermenin veya ders vermenin zamanı değil. herhangi birinden almak; bahsettiğim saygı devrimi Fernando de los Ríos Beni ilgilendiren tek şey bu” diye ekledi.

PSC liderine göre, “Katalonya, 2024’te Katalanlar, İspanyollar ve Avrupalıların geri kalanıyla birlikte olma ve birlikte yaşama isteğini net bir şekilde yeniden teyit etmeli.” federal ufuk Avrupa’da”.

Alakalı haberler

Böylece kendisinin ve merkezi hükümetin “diyaloğa, İspanya’nın çoğulcu ve çeşitli karakterine ve tam birleşme Katalanlar arasında ve İspanyolların geri kalanıyla”.

PISA testlerindeki kötü sonuçların ardından Illa, öğretmenlere çalışmalarından dolayı teşekkür etti ve Katalonya’nın “güven ve kaynak verilmesi gereken çok iyi öğretmenlere” sahip olduğunu vurguladı. EFE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir