Illa eğitime daha fazla yatırım yapılmasını talep ediyor ve turistik apartmanlara ilişkin kararnameyi bir kenara bırakıyor

PSC’nin lideri, Salvador Illatekrar doğruluyor havuç ve sopa stratejisi Hükümet ile. Yani, Palau de la Generalitat’ta direksiyonun arkasındaki ekibin Pere Aragones bocalıyor ve “Güncel bir durum değil” ve aynı zamanda “sorumlu” parti kıyafetiyle ayakta kalmasına yardım etmek için ona ulaşıyor. TV3’te muhalefet lideri olarak yönetime odaklandığı kurumsal röportajda da bunu tekrarladı ve af yasasını ya da iktidar ilişkisini terk etmeye çalıştı. Pedro Sanchez bağımsızcılarla. Bir yandan bütçe anlaşmasını yeniden düzenleme teklifini sürdürdü, ancak bunun şart koşulması şartıyla eğitim bütçesini artırmak PISA raporundaki aksaklık ve halen yürürlükte olan hesaplarda mutabakata varılan projelerin kanalize edilmesinin ardından. Öte yandan oyunu havada bıraktı. turistik dairelerin sınırlandırılmasına ilişkin kararname bu çarşamba başkanın onaylaması gerekiyor. Düşüp düşmeyeceği sosyalistlerin kararına bağlı.

Nasıl yüzleşileceğine dair bir zirvenin ardından Okullarda şok planı Hükümet ile muhalefet arasında tedbirleri belirleyecek bir komisyon kurulması yönündeki anlaşmayı sona erdiren Illa, bundan sonraki hesapların “giderek daha da yakınlaşması” gerektiğini savundu. GSYİH’nın %6’sı tutarında yatırım Tüzüğün belirlediği eğitimde. Mesajı odaklamak için bu konuyla uğraşmayacağını açıkça belirtti. “talimatları dinlemelisin” Bu bataklıktan çıkmak için merkezlerden biri. Su yenilenmesi ve tuzdan arındırma yatırımlarını hızlandıracak mekanizmaların kullanılması gerektiğinin dikkate alındığı bir bağlamda kuraklık yönetimine uygulanan reçetenin aynısı.

Üzerinde anlaşmaya varılan altyapılara uyum gibi konular daha zor. Her ne kadar B-40 anlaşmasının on iki zilden önce imzalanacağını kabul etse de bu yolun mutlaka yapılması gerektiğini bir kez daha vurguladı. “yüksek kapasiteli”yani Hükümet şimdiye kadar durumun böyle olmayacağını ileri sürmüş olmasına rağmen, her yönde ikişer şerit olmak üzere dört şeride sahip olmak. Ayrıca bir kez daha Prat havaalanının genişletilmesini ve Hard Rock’ın kesinlikle kutsanmasını talep etti, ancak bunların yeni bir anlaşma için kırmızı çizgiler olduğu gerçeğini küçümsedi ve uyum takviminde esneklik gösterdi. Odak noktasının eğitim politikaları, konut politikaları ve güvenlik politikaları olacağını vurguladı. Bunu bilerek Pedro Sánchez’in istikrarı Bu, ERC’nin desteğinin Kongre’ye bağlanmasına bağlı; Illa sıkılaşabilir ama boğulamaz.

Gönüllü sınırlama

Elbette amacı Hükümetin her türlü desteğini kaybetmesidir. Daha fazla ileri gitmeden, bu çarşamba günü turistik apartmanlara ilişkin kararnameyle Meclis’teyiz. “Bazı yerlerde bunları düzenlemelisiniz, bazılarında ise düzenlememelisiniz”, tuttu. Barselona gibi belediyelerin de miktarın “sorun” olduğu durumlarda lisansları kısıtlayan araçlardan yararlanabileceğini ancak bunların mevzuatına saygı duyulacağını savunuyor. “özerklik sınırı”. Yani gönüllülük esasına dayalıdır. “Herkesi zorlamanıza gerek yok”, altını çizdi. Nihai oylamaya oylamadan hemen önce karar verilecek ve Hükümet, aleyhte oy verecek olan Junts’a güvenemeyeceğini biliyor.

Illa muhalefet rolünü geliştiriyor yürütmeye herhangi bir süre tanımaz ve aynı zamanda kendisini istikrarın garantörü olarak sunuyor. Şimdiye kadar, seçimlere bir yıl kala anketlerin yaptığı tahminlere bakılırsa, “seçimler” yapılması için acelesi olmadığına dair güvence vermesine rağmen, bu onun geri dönüşünü sağlıyor – Aragones’e aradığında bunu yapmasını istedi. onları “ülkeyi düşünerek” yapıyor – ve bu aklında bile değil Kiminle yönetmek istersiniz? takip etmek. Blokların kırılmasıyla hem ERC hem de Junts ile olan anlaşmalar açık ancak kendisi herhangi bir tercihi ifade etmekten kaçındı.

Puigdemont ve Junqueras’la fotoğraflar

Noel tatili geçtikten sonra PSC, performansını yağlamak için bir vites daha atacak seçim teçhizatı Partinin Mart ayı için zaten planladığı kongreyle birlikte, sosyalistlerin “yiyecek şeyler”e odaklandığını iddia ettiği bir programla Illa’ya son desteği veren bir kardinaller toplantısı düzenleniyor. Yani “Sayfayı çevir” Tamamen Aragones’in bu Perşembe günkü toplantıda Sánchez’den daha fazla yatırım ve daha iyi finansman talep edecek olan referanduma olan bağlılığıyla canlı tutmaya çalıştığı toprak anlaşmazlığıyla ilgili.

Alakalı haberler

Illa, aftan veya Sánchez’in her ikisiyle de yapacağını açıkladığı toplantılardan bahsederken başını belaya sokmaktan kaçındı Carles Puigdemont olduğu gibi Oriol Junqueras. Kendisi ironik bir şekilde “Başkanla görüşmeye gösterilen ilginin çok iyi olduğunu düşünüyorum” dedi ve kendisinin de Generalitat’ın eski başkanıyla hiçbir zaman görüşmemiş olmalarına rağmen görüşmekte “hiçbir sorun yaşamayacağını” temin etti. konuşma. Parlamentoda Junts’la ilişkisi “akıcı” olarak tanımlandı.

PSC lideri, “cömert çaba” olduğuna dair inancını yineledi afTıpkı aflar gibi, Katalonya ile Devlet arasındaki ilişkilerin “normalleşmesi” için “meyve verecek”. Bahsiniz “özyönetim geliştirmek” – Statüde bir reformdan söz etmekten kaçındı – ve bunun finansmanı sıralılık ilkesi -katkıda bulunulan duruma göre konumların kaybolmaması- her ne kadar bu prensiple de uyum sağlayamasa da “iyi bir yaklaşım” olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir