İsrail Savaşı | Matteo Salvini, Twitter’da Irene Montero ile çatıştı

Sosyal ağlar Gazze sınırında İsrail ile Hamas arasındaki çatışmaya odaklandı. Binlerce kullanıcı paylaştı ‘Benim adıma değil’ etiketiyle bakış açısı Twitter’dan.

Vatandaşlar bu platformu kınamak için hoparlör olarak kullandı. Batı’nın “suç ortağı sessizliği” katliamdan önce. Tüm bu kullanıcılar arasında, aynı zamanda nüfusu savunmak için konuşan, ülkeden birçok şahsiyet de var. Onlardan biri Bu Irene MonteroTwitter’da bir mesaj yayınlayan ‘Bizim adımıza değil’ ve sonunda bazı eleştiriler aldı. Eski Eşitlik Bakanı genellikle sosyal ağlarda gözden kaçmıyor. Ve bu durumda bir istisna olmadı.

Alakalı haberler

Aşırı sağ partinin İtalya başkan yardımcısı Matteo Salvini de Montero’ya yanıt verenlerden biri oldu. “Daha doğmaya çalışmadan önce, (belki de) yeni İspanyol sosyalist hükümeti halihazırda Hamas ve İsrail hakkında tartışıyor; Eşitlik Bakanı’yla (!) İslami terörle mücadele birimi… ” diye yanıtladı.

Irene Montero’nun tekrarlamaktan çekinmediği bir saldırı. “Başkan Yardımcısı, toplu cezalandırma gibi uluslararası ceza hukuku ihlallerini meşrulaştırıyor musunuz? savaş suçlarının cezasız kalmasını mı savunuyorsunuz? Avrupa, anti-faşistlerin soykırımcılara karşı kazandığı zaferden doğdu” diye yanıtladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir