İttihat ve Terakki, seçimlerdeki kötü sonuçların ardından ‘yeniden kuruluş’ süreci başlattı

İTC karşı karşıya “yeniden kurma” süreci. Hem belediye hem de genel seçimlerde art arda iki kötü seçim sonucunu kabul ettikten sonra, anti-kapitalist partinin liderliği konuyla ilgili harekete geçmeye karar verdi ve militanları önümüzdeki sonbahardan başlayarak bir tartışma başlatmaya çağırdı. teklifini yenile etkili olmadığını doğruladıktan sonra. Barselona belediye binasına girmeyi başaramadılar ve ayrıca Kongre dışı bırakıldıadayın ve şimdiye kadar milletvekili olmasının nedeni, Albert Botranbu Salı günü siyasetin birinci safından emekli olduğunu açıkladı.

İçinde üyeliğe gönderilen mektupİttihat ve Terakki, tanımladığı şeyi ele almak için hem örgütün hem de militanlığın “yeniden kurulmasını” talep ediyor. “yeni bir siyasi döngü” Katalonya, ‘süreç’in doruk anlarını geride bıraktıktan sonra ve bir rota ve ortak strateji belirlemekten aciz bir bağımsızlık hareketi ile içine daldı. Ulusal sekreterlik – oluşumun yönü – bir açıklama yapmadığı için pişmanlık duyuyor. “durumu iyi okumaiklimin, anın, bitkinliğin ve hareketin yorgunluğunun” ve itiraf ediyor “yaşamamış” olmak postülalarını hayata geçirmeye ve kurumsal temsil almaya gelince.

Örgüt, tartışmanın siyasi konsey tarafından onaylandıktan sonra sonbaharda başlamasını planlıyor. 2024 Mayıs ayına kadar uzatın 2025 için planlanan bir sonraki Katalanca proje çağrısı geldiğinde projelerinin yeniden tanımlanmasını göz önünde bulundurarak. ‘Cupaires’, karmaşık görünen ve çalışma grupları, tartışma alanları ve bölgesel ve ulusal kongreler aracılığıyla ele alınacak bir süreci yürütebilmek için üslerine “maksimum katılım ve olası açıklık” istediler. kongre ile sonuçlanmak hangi bir yeniden başlatma olarak tasarlar. Özetlenen amaç, parti liderliğinin yanı sıra “stratejik ve örgütsel öneriyi yenilemek” tir.

Alakalı haberler

Aslında anti-kapitalistler belediye seçimlerinin hemen ardından bir iç tartışma süreci başlatmayı çoktan planlamışlardı, bu planlar alelacele genel seçim çağrısıyla değişti. Öyleyse şimdi Birkaç yol önerdiler derinleşmeleri gerektiğini düşündükleri: siyasi döngünün sonu, örgütün yeni duruma adaptasyonu ve bir yeni yol haritası üstesinden gelmek “siyasi abluka” Katalonya’nın şu anda olduğunu düşündükleri.

İttihat ve Terakki Partisi, 28 Mayıs seçimlerindeki geçmişi tersine çeviremeyen 2019 yılından bu yana Barselona belediye meclisinde temsil edilmiyor ve dört yıl önce aldıkları iki milletvekilini anketlerin yeniden onaylamadığı geçen Pazar günü ikinci kez genel seçimlere katıldı. İstiklal hareketinin katıldığı bazı seçimler Bir milyon oy altına düştü.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir