Komunlar, Rodalies’in transferinin Sánchez’in göreve başlamasının bir koşulu olduğunu savunuyor

“Bizim öyle bir niyetimiz yok hiç kimse bedavaya hiçbir şeye oy vermez“, Komünleri savunun. Kendilerini de dahil ettikleri bir cümle. Çünkü Comú Podem’de Bu Salı günü açıkça ortaya koydu ki Rodalies transferi müzakere masasında olmalı Pedro Sánchez’in yatırımıBu aynı zamanda Generalitat Hükümeti’nin tutumuyla da örtüşen bir tutumdur. Meclis’teki konuşmacı, David Cidbunun genel politika tartışmasında Katalan Odası’nın çoğunluğu tarafından onaylanan bir iddia olduğunu hatırlamanın yanı sıra, PSOE ile al-ver sürecine dahil olma taleplerini Sumar’a ilettiklerini açıkladılar.

Kesinlikle, Rodalies’in her iki takımdan da transferi yönündeki baskı ‘Başkan’ Pere Aragones -ERC’nin oy kullanması için belirlediği şartlardan biri de budur- Avam Kamarası desibel cinsinden arttıkça arızaların ve gecikmelerin yeni günü Binlerce insanı etkileyen ve Kral’ın Sánchez’i başkan olarak görevlendirmesinin eşiğinde olan trenler. Daha bu Salı günü Hükümet, hizmetin kayıtlı olduğunu belirten bir rapor sundu. 2022 yılında 831 ciddi olay.

Cid, demiryolu ağının yetkilerinin yalnızca devredilmesinin yeterli olmadığını ancak bunun gerekli olacağını belirtti. “kaynakları” aktarın şu ana kadar yatırım yapılmadığını ve Generalitat’ın da altyapıyı büyütmek ve geliştirmek için bütçe ayırdığını söyledi. Bu talebi kendi savunmalarına bağlayan Komünler, “Daha fazla ve daha iyi özyönetim istiyoruz” diyorlar. Demiryolu taşımacılığı “öncelik” olmalı uçakla rekabet etmek.

Af konusunda “Açık konuşun”

Yolanda Díaz’ın Katalan ortaklarının sosyalistlere gönderdiği tek mesaj bu değil. Partisi için Ada Colau Pedro Sánchez veya Salvador Illa’nın zamanı geldi af hakkında “açıkça” konuşun müzakereleri hızlandırmak. Cid, “Sonsuza kadar sürmesinler, hükümeti ne kadar erken kurarsak o kadar iyi” dedi. Díaz’ın, Felipe VI ile istişare turunda yaptığı görüşmenin ardından yaptığı uyarının hemen ardından gelen iki iddia: “Şartlar yerine getirilmiyor” hala PSOE ile bir anlaşmaya varmak için.

Alakalı haberler

Her ne kadar En Comú Podem göstermiş olsa da tempolara “saygılı” Tarafların her birinden gelen açıklamalar, “herkesin neyin müzakere edildiğini bildiğini” ve her halükarda, Sánchez’in başlangıçta reddettiği ve sonunda onaylayıp savunduğu aflarda da bunun zaten gerçekleştiğini vurguladı. Hatta uzay sözcüsü, koalisyon ortağı olmak zorunda kalanlara sitem niteliğinde bir açıklama daha ekledi: “Onlar da onunla gidiyorlar. el freni çekili sosyal ve çevresel gündemde. Kollarını sıvayıp pillerini alsınlar“.

Díaz yine Katalonya’da

Bu hafta, Díaz Katalonya’ya gidecek Bu yasama meclisi için Sumar’ın gündemini eğitmek amacıyla sosyal ve ekonomik aktörlerle toplantı yapmak ve aynı zamanda ERC ve Junts’un oylarını güvence altına alacak af hakkında bilgi vermek niyetiyle. Bağımsızlarla müzakereler sürüyor kırılgan madde hem sosyalistler hem de bu Salı günü şöyle cevap veren Komünler için “yapabilmeniz gerekir” her şey hakkında konuşun ama kırmızı çizgiler olmadan referanduma yönelik “ilerleme” taleplerine “anlaşılması için”.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir