Leonor Salı günü Anayasa üzerine yemin ediyor ve tahtı devralmaya hazırlanıyor

Leonor de Borbón Ortiz Salı günü doğum gününü kutlayacak 18 yıl Ve Anayasaya uyacağıma yemin edeceğim Milletvekilleri Kongresi’nde ciddi bir oturumda. Asturias Prensesi “kurtarmayı ve kurtarılmasını sağlamayı” taahhüt edecek Magna Carta’ya ve yasalara saygı gösterir, Kral’a sadık olmanın yanı sıra vatandaşların ve özerk toplulukların haklarına saygı duyarız.

Bu tören Türkiye için bir dönüm noktası burbon hanedanı, bu, şimdiki zamanınızı temizlemese de geleceğinizi işaret eder. Kraliyet ailesinin son yıllarda yaşadığı değişimler Juan Carlos I’in özel faaliyetleri Bu Salı günü yapılacak Kongre etkinliğinde açıkça görülecektir: Fahri kral salonda olmayacak. Ne Felipe ne de Hükümet, eski devlet başkanının Leonor’un yemin töreninde veya sonrasındaki resmi öğle yemeğinde hazır bulunmasını uygun bulmadı. Kraliyet sarayı Devletin en yüksek kurumlarıyla.

Don Juan’ın öncülü

En açık örnek, mevcut Kral’ın 18 yaşına geldiğindeki durumu, anormalliği vurguluyor. 30 Ocak 1986’da Alt Meclis’te Don Juan de Borbón, kahramanın büyükbabası ve Barselona Kontu, Juan Carlos’un 39 yıldır olduğu gibi devlet başkanı olmamıştı. Günün iki kurumsal etkinliğinde emeritusun bulunmaması, Zarzuela’nın, hala kocasıyla kendisi arasındaki farkları vurgulamamak için Kraliçe Sofia’nın ne Alt Meclis’te ne de Kraliyet Sarayı’nda olmadığına karar vermesine yol açtı.

Emekli, Kongre’ye davet edilmemesine rağmen Madrid’e gittiğini, çünkü “en önemli şeyin” El Pardo’da “torunu ve oğlunun yanında olmak” olduğunu söylüyor.

Emekli ve Sofia torunlarını ve ailenin geri kalanını günün sonunda, Pardo Sarayı, Madrid’in eteklerinde, üçüncü sahne bu tarihi günün. La Zarzuela bu son bölümün özel doğasını vurguladı, dolayısıyla herhangi bir görüntünün aşılacağı kesin değil. Orada Juan Carlos ve Sofia’nın çocuklarıyla (Felipe, Elena ve Cristina) yeniden bir araya gelmesi gerçekleşebilir; bu beşlinin, emeklinin kız kardeşi Pilar de Borbón’un cenazesine katıldıkları Ocak 2020’den bu yana gerçekleşmemiş bir tesadüfü olabilir.

Oğlunuzla sohbet edin

Eski devlet başkanı, Efe Ajansı’nın Cuma günü yaptığı duyuruya göre Salı günü Abu Dabi’den (Birleşik Arap Emirlikleri) Madrid’e gelecek ve gece dönecek. A ekspres yolculuk bu da Juan Carlos I ile ailesi arasındaki zayıf ilişkiyi ortaya koyuyor. Emekli kralın kaynakları Efe’ye, Kongre’ye ya da Kraliyet Sarayı’na davet edilmemesine rağmen “en önemli şeyin” bu olduğu için İspanya’ya gitmeye karar verdiğini söyledi.torunu ve oğlunun yanında olsun” El Pardo’da Felipe VI ile görüşmek istediklerini de belirttiler. İkili, Mayıs 2022’de, I. Juan Carlos’un Abu Dabi’deki gönüllü sürgününün ardından ilk kez İspanya’ya döndüğü zaman, uzun uzadıya konuşmuştu.

Ağustos 2020’de emekli, oğlu ve Pedro Sánchez Hükümeti ile birlikte, yaşananları anlatan bilgileri almak için Emirlikler’de canlı yayın yapmanın daha iyi olacağına karar verdi. Juan Carlos I’in gizli serveti Monarşik kuruma zarar vermeyecekler. Bu süre zarfında, Galiçya’daki arkadaşlarını ziyaret etmek ve yelken açmak için birkaç kez geri döndü ve her yeni yolculuğunda biraz daha dikkatli davrandı.

Araziyi Juan Carlos’un önüne koyma kararı, Felipe VI’nın, öldüğü gün mirastan vazgeçeceğini açıkladığı Mart 2020’de, ondan açıkça ayrılmasının ardından geldi. Mevcut Hükümdar, aynı zamanda kızını, büyükbabasının bir “varlık, yatırım veya mali yapı”da biriktirdiği parayı miras almasının sonuçlarından da korumaya çalıştığı bir açıklamada bunu yaptı. Felipe VI, onu doğrudan Lucum Vakfı’nın olası yararlanıcısı olarak gösterdi ve Zarzuela’nın Mart 2020’de gönderdiği notta Asturias Prensesi’nin hiçbir durumda “ikisinden de” yararlanmayacağına dair güvence verdi.“bu kuruluşa herhangi bir katılımı veya faydayı kabul ederim.”

Felipe VI, kızına sivil düzenin en yüksek nişanı olan III. Carlos Kraliyet Nişanı’nın tasmasını takdim edecek

2008-2012 yılları arasında faaliyet gösteren bu vakıf, Yolsuzlukla Mücadele Savcılığı tarafından Suudi Arabistan’dan 65 milyon avro aldığı iddiasıyla soruşturuldu, ancak savcılık dosyayı iki nedenden dolayı kapattı: dolandırıcılık suçlarının zamanaşımına uğraması (arasında 2008 ve 2011) ve Juan Carlos’un hâlâ devlet başkanı olması ve Anayasa’nın kendisine tanıdığı dokunulmazlık kapsamında korunması nedeniyle takip edilemediği için (2012).

Bourbon’ların El Pardo’daki bu yeniden buluşmasından önce ve Kongre’den ayrıldıktan sonra, kraliyet ailesi ve Hükümet, Felipe VI’nın Leonor’a dayatacağı Kraliyet Sarayı’na gidecek. Charles III Kraliyet Nişanı Kolyesi. Kökeni 18. yüzyıla kadar uzanan bu ödül, İspanya’da var olan en yüksek sivil düzen unvanıdır ve yürütmenin kararıyla kraliyet ailesi üyelerine ve millete olağanüstü hizmetlerde bulunmuş şahsiyetlere verilmektedir. Şu anda hayatta olan sadece on beş kişi bu özelliğe sahip. Diğerlerinin yanı sıra Portekiz’in eski başkanları Marcelo Rebelo de Sousa ve Meksika, Enrique Peña Nieto.

Tekneyle dünya çapında

Alakalı haberler

Leonor, Juan Carlos I’in son aşamasında çalışma saatleri çok düşük olan monarşi için bir çekicilik daha haline geliyor. Harp Okulu’nda öğrenci olarak eğitim Zaragoza’dan gelenler iki yıl daha okulda kalacak Deniz Askeri Marín’den (Pontevedra), dünyayı dolaşmak üzere ‘Juan Sebastián Elcano’ eğitim gemisine bineceği ve Genel Hava Akademisi 2025-2026 döneminde San Javier (Murcia).

Daha sonra babasıyla aynı yolu izlerse, görünüşe göre sivil eğitimine devam edecek (Philip VI yaptı) Sağ) ve tamamlayacak üniversite sonrası eğitim yurt dışı. Her an Devletin liderliğini üstlenmeye hazır olmak için her şey en iyi şekilde yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir