Leonor’u kutlamak için Abu Dabi’den gidiş-dönüş yolculuk

Kral Juan Carlos, Prenses Leonor’un 18. doğum günü için El Pardo Sarayı’nda yapılacak özel aile kutlamasına katılmak üzere önümüzdeki 31 Salı günü Madrid’e gelecek. Toplantının sonunda Abu Dabi’ye dönecek (Birleşik Arap Emirlikleri) geceyi Madrid’de geçirmeden.

Juan Carlos, Asturias Prensesi’nin Anayasa üzerine yemin edeceği Kongre’deki ciddi oturuma ve sonrasındaki öğle yemeğine davet edilmemesinin ardından, katılıp katılmayacağını tarttıktan sonra nihayet aile kutlamasına katılmaya karar verdi. Devlet yetkilerine sahip Palace Royal, emeritus kralın kaynaklarından EFE’ye bilgi verdi. [La reina Sofía, su esposa, tampoco estará en la Cámara baja ni en el almuerzo, para evitar que destaque aún más la ausencia de Juan Carlos].

Konu Madrid’e geldiğinde Juan Carlos, “torunu ve oğlunun yanında olmanın daha önemli olduğunu” düşündüm. El Pardo’da ki Kongre törenine davet edilmemekKaynaklara göre neredeyse 39 yıldır devlet başkanı olduğu için böyle olması gerektiğini anlamıştı.

Gemide bir özel uçakFelipe VI’nın 85 yaşındaki babası Salı günü Abu Dabi’den öğleden sonra erken saatlerde inmeyi planladığı Madrid’e uçacak.

Daha sonra El Pardo Sarayı’na gideceksiniz ve kutlamanın bitiminde dönüş yolculuğuna başlayacaksınız. başkentte sadece birkaç saat. Kaynaklar, kendisinin 40 yılı aşkın süredir ikamet ettiği Zarzuela’da kalmasına izin verilmediği için Madrid’de uyumamayı seçtiğini belirtti.

Felipe VI ile söyleşi

Aile toplantısından önce, medyada yer almadan özel bir yapıya sahip olmakFelipe VI ile Ağustos 2020’de Emirlik’e gidişinin ardından İspanya’ya yaptığı ilk ziyaretin sonunda Mayıs 2022’de Zarzuela Sarayı’nda yaptıkları sohbet tarzında bir görüşme yapmayı planlıyor. Bu onun beşinci ziyareti olacak. Arap ülkesine yerleştiğinden beri İspanya’ya gitti ve ikinci kez Madrid’e uğradı.

Birkaç gün geçirdikten sonra ilk yolculuğunda Sanxenxo (Pontevedra), La Zarzuela’daki kalışını aile yemeğiyle ve oğluyla La Zarzuela’da yaptığı uzun konuşmayla tamamladı.

Bu toplantıda hükümdar, babasına, Galiçya kasabasında kalışının gidişatından duyduğu rahatsızlığı ve hükümetin davranışları ve mali durumu için gerekli açıklamaları yapmayı gerekli görmediği medyaya yaptığı açıklamaları iletti. Geçtiğimiz yılın Mart ayında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından beraat etmişti.

Atina’daki cenaze töreni

Alakalı haberler

Don Juan Carlos, VI. Felipe’yi en son geçen Ocak ayında Atina’da eski kralın cenazesinde görmüştü. Yunanistan Konstantin, Kraliçe Sofia’nın erkek kardeşi olan törene Infantas Elena ve Cristina da katıldı, ancak Prenses Leonor ve kız kardeşi Infanta Sofia yoktu.

Tahtın varisinin reşit olmasına yönelik El Pardo etkinliği, Borbón ailesinin Kraliçe Sofia’nın 80 yaşına gelmesinden beş yıl sonra yeniden bir araya gelmesi olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir