L’Hospitalet mahkemesi, havaalanı ablukası sırasında Fransız vatandaşının ölümünün suç olmadığını bildirdi

L’Hospitalet de Llobregat’ta bir mahkeme Bir Fransız vatandaşının ölümüyle ilgili açtığı davayı 2019 yılında açmıştı. ‘Procés’ kararını protesto etmek için Barselona-El Prat havaalanının abluka altına alınması sırasında. Hospitalet 1 Numaralı Talimat Mahkemesi başkanının kararı, otopsi sonuçlarını aldıktan sonra şu sonuca varmasından kaynaklanıyordu: Ölüm nedeni “suç” teşkil etmedi.

Bu, Tsunami Demokratik davasının eğitmeni olan Ulusal Mahkeme yargıcı Manuel García-Castellón’un, ölüm meydana geldiğinde görevdeki mahkemeye, bir talepte bulunduktan sonra, talebine aldığı yanıttır. Akrabalarınızı bulması için Mossos d’Esquadra’ya haber verin ve onlara hisse teklifinde bulunun. Polis gücü, sorgulanan platform tarafından havaalanının abluka altına alınmasına ilişkin hazırladıkları dokuz raporun hiçbirinde Fransız turistin ölümüne ilişkin herhangi bir ifadenin bulunmadığını belirterek, hakime bilgi verdi.

Mossos’tan gelen raporu aldıktan sonra 6 Nolu Merkez Eğitim Mahkemesi başkanı, 14 Ekim 2019’da L’Hospitalet’teki nöbetçi mahkemede açılan dava hakkında bilgi istedi. Barselona’dan kalkan uçakların giriş ve çıkışlarını engellemek için 8 binden fazla kişi terminalde toplandı.

Sulh yargıcı, Katalan mahkemesinin cevabını beklemeden Bu mahkemenin soruşturmayı devralabilmesi için Yargıtay’a gerekçeli ifade sundu ve eğer uygun görürseniz, Generalitat’ın milletvekili olarak nitelikli olan eski başkanı Carles Puigdemont’u suçlayın. Parlamento milletvekili Rubén Wagensberg de bu durumdan yararlanıyor; yargıç da bunu ERC genel sekreterini suçlarken şöyle aktarıyor: Marta Rovirave diğer dokuz kişi.

Uygulanabilir

Alakalı haberler

Öte yandan Ulusal Mahkeme başkan vekili Alfonso Guevara, Yargıç García-Castellón’a açılan hükümet dosyasını arşivlemeye devam ettikendisine karşı sunulan meydan okumaları reddettiği kararları kendisine sunduğunda, Oriol Soler ve Oleguer SerraHer ikisi de Tsunami Demokratik’te suçlandı.

Guevara, sulh hakiminin geri çekilmeme kararına Ulusal Mahkeme Üçüncü Ceza Dairesi önünde itiraz edilebileceğini hatırlatıyor; bu seçenek, 6 numaralı Merkez Talimat Mahkemesinin başkanını almak için kendi yapacağı savunmayı zaten açıklamış durumda. Öte yandan, eski Katalan cumhurbaşkanının olup olmadığının belirlenmesi için halihazırda Yüksek Mahkeme’ye gönderilen dava Carles Puigdemont ücretlendirilmelidir. Milletvekili olduğu için yalnızca soruşturulabilir ve uygun görüldüğü takdirde yüksek mahkeme tarafından yargılanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir