Madrid Barosu, üyelerinin itirazıyla af yasasını Avrupa’ya getiriyor

Avrupa’da Af Yasası’na karşı mücadele sürüyor. PP tarafından açıklanan eylemlere ve gelecekteki yasanın uygulanmasının, onu uygulamaktan sorumlu yargıçlar tarafından Avrupa Birliği Haber Divanı önünde bir ön karara konu olması ihtimaline ek olarak, farklı AB organları önündeki davalar da bulunmaktadır. . Sivil toplumdan Madrid Barosu öncülük ettiDekanı Eugenio Ribón bu Çarşamba günü Avrupa Komisyonu’na bir sunum yapacak. “Hukukun üstünlüğünü savunmak için” yazıyor Bu metnin hukuk servisleri tarafından incelenmesinden sonra bir yasa tasarısından açıkça bahsediliyor.

Bu adımı atma kararı, Yönetim Kurulu Geçen yıl Avrupa’nın en büyük Baro Birliğini yönetmek için yapılan seçimleri kazandı, ancak 76.000’den fazla üyesine danışmadan. Hareket, azınlık kesimleri tarafından eleştiriliyor. Özgür Avukatlar DerneğiKolej liderleri tarafından benimsenen “siyasi” duruşun, eylemlerini yönlendirmesi gereken zorunlu “kurumsal tarafsızlığı” ihlal ettiği konusunda uyarıda bulunuyor; kayıt zorunludur Prensa Ibérica grubundan El Periódico de España’nın danıştığı bu sektördeki kaynaklara göre uygulama yapabilmek.

Avrupa’ya gitme kararı alan Hukuk Fakültesi yönetimi, Yargı Genel Kurulu, Geçtiğimiz Perşembe günü farklı AB yetkililerine “hukukun üstünlüğüne saldırı” konusunda bilgi verdiğini, üyelerinin görüşüne göre PSOE ile Junts arasındaki yatırım anlaşmalarının, hukukun varlığına ve hukuka aykırılık olasılığına gönderme yapması nedeniyle bunu temsil ettiğini söyledi. yargı kararlarının parlamento soruşturma komisyonlarında gözden geçirilmesi.

Yargıçlardan oluşan yönetim kurulunun uyarısı özellikle Avrupa Komisyonu başkanına gönderildi. Ursula von der Leyen; topluluk hükümetinin başkan yardımcısı Vera Jourova’ya; Haber Komiseri’ne, Didier Reynders; Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel; ve Avrupa diplomasisi başkanı Josep Borrell; Avrupa Haber Ağı Konseyleri’nin başkanıdır.

Madrid Barosu Yönetim Kurulu da PSOE ve Junts tarafından imzalanan ve “içeriği konusunda büyük endişe” gösteren ve “parlamenter çoğunluk oluşumunun” zorunlu olduğunu vurgulayan belgeye ilişkin kurumsal bir deklarasyonu onaylamak için olağanüstü bir oturumda toplandı. her zaman anayasal hukuka uygunluk ilkesine tabi olacaktır.”

Kolejlerde Bölüm

Kolej’in amaçlarına uygun olarak “hukukun üstünlüğünü ve kuvvetler ayrılığını savunmak için uygun olan her türlü eylemi gerçekleştireceğini” belirterek, Avrupa’ya karşı hareketinin çerçevesini oluşturduğu bir deklarasyonla sözlerini tamamladı. Balear Adaları’ndaki okullar gibi diğer okullar da kamuya benzer açıklamalar yaptı; bu okulların açıklamaları terimin dahil edilmesinin “kesinlikle reddedildiğini” ifade ediyordu. hukuk ücreti yatırım anlaşmasında Barselona “siyasi tarafsızlık” iddiasını öne süren bir açıklamadan kaçındı, bildirildiğine göre bu durum üyelerden biri olan avukat Mireia Ramón’un istifasına yol açtı. Gizli.

Kurumsal alanın dışında çok sayıda hukuk firması yatırım anlaşmalarına “siyasetin yargısallaştırılması” kavramının dahil edilmesini reddettiklerini ifade etti ve bu Pazartesi günü onlara katıldı. Uluslararası Barolar BirliğiDünyanın dört bir yanından okulları bir araya getiren ve bu Pazartesi günü “İspanya’da hukukun üstünlüğünün benzeri görülmemiş bir şekilde erozyona uğramasıyla ilgili ciddi endişelerini” dile getiren.

ABAD huzurunda bir avukat

Alakalı haberler

Valensiyalı bir avukat Avrupa Birliği Haber Divanı’na itirazda bulunarak şunu talep etti: “Avrupa Komisyonu’nun eylemsizliği karşısında” PSOE tarafından bu Pazartesi Milletvekilleri Kongresi’nde kaydedilen af ​​yasa teklifinin geçici olarak iptal edilmesi. Bu Curro Nicolau, pandemi sırasında bazı kötü şöhretlere sahip bir avukat. kısıtlamalara adalete itiraz etmek bu onun kızıyla birlikte özerk topluluğunun dışına seyahat etmesini engelledi.

Bu gazetenin eline geçen mektupta, af yasasının “şüphesiz” “Cemaat Hukukunun temel ilkelerini ihlal ettiğine” ve “hukukun üstünlüğü ve kuvvetler ayrılığının açık bir ihlali anlamına geldiğine” dikkat çekiyor. Yargıya açık müdahale”.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir