Mañueco, diğer topluluklara karşı kayırmacılık olması halinde Pedro Sánchez’e karşı mahkemeye gidecek

Yönetim Kurulu Başkanı Alfonso Fernández Mañueco, bu Perşembe günü diğer topluluklardan mevkidaşlarıyla birlikte şunu ifade etti: the af Planlanan plan doğrudan tüm vatandaşların eşitliği ilkesine saldırıyor ve bölgeler arasında dayanışma eksikliğine yol açıyor.

Konuşması sırasında, kendi görüşüne göre bu affın İspanya için ne anlama gelebileceği konusundaki endişesini dile getirdi; düşüncesizce, fırsatçı ve demagojik bir karar“.

“Eşitliği yok edin”

Öncelikle affın şu anlama geldiğini belirtti:eşitlik ilkelerini yok etmek Bir yandan yasalara saygı duymaktan muaf ayrıcalıklı insanlardan oluşan bir kastın varlığını kabul ederek, diğer yandan da ayrılıkçılık lehine oy vermeyen tüm vatandaşları küçümseyerek tüm İspanyolları yok etti.

İkinci olarak, bölgesel yönetim liderine göre eşitliğe yönelik bu saldırı, dayanışma ilkesinin ihlaline yol açıyor. “Kayırmacılığa” doğa mektubu bu hem Castilla y León hem de tüm İspanya için mağduriyet anlamına gelir. Fernández Mañueco bu konuda çeşitli örnekler verdi: “yanlış adlandırılan mali anlaşma”; “birkaç kişi için” borç affı, bölgesel finansman veya farklı alanlardaki yatırımlarda “ayrımcılık”. Açıklanan senaryodan kaçınmak için, gerekirse özerk hükümetin, mahkemeye gidecek.

Af konusunda “kararlı hayır”

Alakalı haberler

Başkan Mañueco “kaçınılması” çağrısında bulundu İspanya’nın anayasal tarihindeki en büyük sahtekarlıkÇünkü seçimlerden önce afla ilgili hiçbir şey söylenmedi. Bunun uzlaşma ya da uyum olmadığını ileri sürdü; Basit bir ticari sözleşmedir. “Sadece bir alım satım: oylar için af.”

Son olarak Sánchez’i “sürüklenmeyi durdurmaya” ve İspanya’nın çıkarlarını düşünmeye çağırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir