Marta Lois, “Galiçya kampanyasını başlatmak” için milletvekili görevinden istifa edecek

Hükümetin ikinci başkan yardımcısı ve Sumar’ın lideri, Yolanda Diaz, Bu çarşamba günü Xunta Başkanlığı için koalisyon adayının, Martha Lois, Milletvekilliğinden istifa edecek Kongre’de “Galiçya kampanyasını başlatmak ve 18 Şubat’ta Galiçya’da değişiklik olacak.”

RNE’deki bir röportajda, Díaz, Lois’in geçmişine değer verdiKendisi “Santiago de Compostela Üniversitesi’nde çok sevilen bir kadın” ve aynı zamanda “siyaset bilimi ve toplumsal cinsiyet alanında büyük bir araştırmacı” olduğunu söyledi. ülke çapında çok ünlü bir feminist“.

Díaz, Galiçya’daki “ilericileri” harekete geçmeye çağırdı çünkü “onların ellerinde 14 yıllık felçten sonra değişim fırsatı sağlık ve kamu eğitiminde benzeri görülmemiş bir kesinti ile”.

Solun bölünmesinin Galiçya’da PP hükümetini kolaylaştırıp kolaylaştırmayacağı sorulduğunda şunları itiraf etti: Eklemek Ve Olabilmek Farklı projeleri var verdiği eğitimin “toplumsal çoğunluğun ve emekçilerin projesi” olduğu yanıtını vermekle yetindi.

Bunun gerçek olup olmadığı sorgulandı Sumar ve Podemos Galiçya’da ayrılıyor Bask seçimleri için anlaşmayı zorlaştıran ikinci başkan yardımcısı, bunların “farklı aşamalar olduğunu ve gelecek sezonun Galiçya seçimleri olduğunu” değerlendirdi.

Ferraz’daki protestolar

Alakalı haberler

Ferraz Caddesi’ndeki yılbaşı protestolarına ve dayak yiyip yemediğine ilişkin Pedro Sánchez figürlü bir oyuncak bebek Díaz, nefreti kışkırtma suçu teşkil edebileceğini belirterek, olayları “demokrasi açısından kabul edilemez” olarak nitelendirdi ve PP lideri Alberto Núñez Feijóo’yu “nefreti kışkırtan” bu eylemleri kınamaya çağırdı.

Yine de, “Nefret etmek suç değildir” dedi bu nedenle bu davalarda hukuki yollara başvurmaktan yana olmadığını ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir