Miguel Tellado, ne merhamet ne bağışlama, Josep Cuní’nin makalesi

Aynı sabah, PP ilan etmeye karar vermişti af kanununun tamamında değişiklik yapılmasıçalar saat onu doğrulayan bir haberle onu sarstı Junts’la görüşme Núñez Feijóo’nun başarısız yatırımından önce. Ağustos 2023. Bu bir yenilik değildi ancak bu, o dönemde aşılmış olanın ve şüphe yaratmaya çalışan garip ve karmaşık yorumlarla seyreltilmiş olanın tamamen resmileştirilmesiydi. Her iki tarafın da atamayı kimin teklif ettiği ve kimin kabul ettiği konusunda iddiası var. Anlaşmanın imkansız olması gerçeğin önemini azaltmaz. İkisi için de değil.

Bu bizi de şaşırtmamalı. Hayatta olduğu gibi siyasette de, her zaman riskli örtmecelerle oynamaktansa açıkça ve herkesle konuşmak daha iyidir. Yalnızca sürdürülen çifte pozlamanın verdiği rahatsızlık, çelişki belirtisi azalmak şöyle dursun, genişler. Ve bu imkansız olsa da, resmi olarak hatırlanması önemli olmayan her şeye dair toplu hafıza kaybı arzusu hâlâ mevcut. Daha sonra, bağımsızlık ilanlarını veya yasadışı referandumları teşvik eden partilerin kapatılmasına yönelik – pek de anayasal görünmeyen – yasal karşı öneriyi okuduğunuzda, istenen hedefe ulaşılamadığında, en iyisinin mümkün olduğu kadar güçlü bir şekilde ters yönde hareket etmenin en iyisi olduğu sonucuna varmak kaçınılmaz hale geliyor. olası. Elbette sadece teorik. PP bir referanstır.

Aznar hükümeti döneminde İsviçre’ye üst düzey bir heyet gönderildi. ETA ile resmi olarak pazarlık yapıyoruz. Dönemin cumhurbaşkanı, “Her zaman cömert bir tutuma, uzanmış bir ele ve barış olanaklarını pekiştirmek için açık bir ruha sahip olacağım” dedi. 1999. İstediğini alamayınca muhatapları birkaç saat sonra tutuklandı. Genellikle tam tersi gerekli bir kötülük olarak görüldüğünde uygulanan havuç ve sopa politikası, bizi zorunluluğu erdem haline getirmeye zorluyor.

Miguel Ángel Tellado Filgueira (Ferrol, 21 Şubat 1974) bu uygunsuz tarihi basit bir kahve düzeyine indirerek çelişkiyi gidermek zorunda kaldı. Sanki kupanın etrafında sadece belirsiz şeyler konuşulabiliyormuş ve politika heyecan verici maceraları ilerletmek için sembolizmini kullanmıyormuş gibi.

Alakalı haberler

İronik azalma, Kongre’deki mevcut popüler sözcünün rahatsızlıktan korkan bir kişi olmadığını gösteriyor. Aksine. Fiili güçlü olduğu kadar kısa bir kariyere sahip olan Tellado, şimdiden tecrübeli bir oyuncuyu aklından çıkarmayı başardı. Xosé Manuel Beiras Galiçya Parlamentosu’nun genel kurul oturumundan ihraç edilen kişi. Birkaç yıl önce övdüğü saygıdeğer politikacıyı hiç düşünmüyordum. Profesyonel kariyerinin başındaydı radyo gazetecisi Üniversite öğrencisinin soluduğu belirgin Galiçya milliyetçi aksanının olduğu bir kasaba olan Fene’deki belediye radyo istasyonunda.

Diğer zamanlarda, evet ve daha sonra olasılıklarının rüzgarlarını nasıl okuyacağını bilen adam, ideolojik çıkarları değiştirin ve hak alanlarında başarılı olun Gençliğin parlaklığı baş döndürücü bir hızla hâlâ canlıydı. Din değiştirmiş liberallerin ironik bir şekilde, eğer 20 yaşında solcu değilsen kalbinin olmadığını, 40 yaşında sağcı değilsen aklının olmadığını söylediği aşama. Ve bunu bir tutarlılık eksikliği olarak değil, pratiklik nedeni olarak meşrulaştırıyorlar. Kişisel elbette.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir