Monarşistlerin, turistlerin ve yetkililerin selfie çekmesinden

Blanca 23 yaşında, gazeteci ve İspanyol bayrağı taşıyor. İnfanta Leonor Anayasa üzerine yemin ettiğinde, Puerta del Sol’daki diğer katılımcılar gibi alkışlamak için içeri girdi kimler takip ediyor tarihi olay iki dev ekranda tek bir istisna dışında: Ayaklarının dibinde bir bavul var. Üç Kralın Geçit Törenindeki (ya da daha doğrusu kraliçelerin) bir çocuğun umutlu gülümsemesiyle, “Köprüden yararlanarak AVE’yi gördüm, burada olmak istedim, çok monarşistim” dedi. . “Monarşinin devamlılığı onunla garanti altına alınmıştır” Hayali Kraliyet Ailesi’nin iletişim alanında çalışmak olan Kurumsal İlişkiler alanında yüksek lisans yapan genç kadını takdir etti. Puerta del Sol bugün elbette sıfır kilometreydi.

Meydanın atmosferi, yarıya kadar bile değil (çok cömert), gerçek anlamda çok eklektikti. Turistler monarşistlerle (kanıtlanmış çoğunluk) karıştı, ve kahve saatinde selfie çekmek için kaçan birçok yetkili vardı ve sonra ofiste oyunu tartışın. Gerçek şu ki, kraliyet alayının Temsilciler Kongresi’ne giderken geçtiği Puerta del Sol’a katılanların çoğu bugün tesadüfen böyleydi. İbiza’da “monarşik olmayan” bir evlilik vardı. geçit töreninin bulunduğunu ve tabii ki burada olduğumuza göre ayrılmayacağımızı söyledi. Veya Barselona sakinleri Isabel, Conchi, Ventura ve Juan, “çok İspanyol” Tatil haftalarında aynı olayla aynı zamana denk gelme şansına sahip oldukları için minnettar olan alaycı bir tavırla “tanıyorum” dediler. “Çok zeki ve sağduyulu; “Kendini çok iyi ifade ediyor” diye belirttiler.

Bir aktör

Ya da Salamanca’dan Madrid’e “Casa de la Tortilla’dan gelen lezzetli bir pilavı 26 avroya yemek için gelen Fernando, bilmiyor musun?”; “Sana o kadar çok veriyorlar ki, bir tupperware’e koyabilirsin” ama kadın geçit törenini görünce “ondan beklemesini istemişti.” Hatta ‘Aída’dan La Mallorquina’ya kek almaya gelen ve geçit törenine ayak uydurmak için kuşa binen bir aktör bile vardı. “Monarşiye deli oluyorum, bu bir fantezi, ama kim olduğumdan bahsetme, çünkü o zaman her şey yanlış yorumlanır.”

Ayrıca merkeze bilerek gelen çok sayıda Kings hayranı da vardı. 26 yaşındaki mühendis Miguel’in “işler çok karmaşık olduğu için monarşiye destek göstermeye” geldiği gibi. Monarşi istikrar sağlar.” Ya da üzerinde durup her şeyi net bir şekilde görebilmek için bir tabure getiren Carmen: “Çok hazırlıklı. Umarım kızlarım da onun gibi olur.” Veya “çok heyecanlı” olduğunu söyleyen Legazpi mahallesinden emekli Carmelo; Prensesin geçtiğini görmek için.

“Önemli” olduğunu düşündüğü üst düzey bir yöneticinin yanında duran otobüs şoförü Carmen, “Bugün işte çalışıyordum ve özellikle monarşist değilim, ancak bu tarihi bir şey” dedi. bugün ol Olayı ikinci sıradan takip eden, kargaşadan biraz daha uzak, biraz daha soylu bir üye. O, Cabra Markisinin soyundan gelen José Luis Méndez de San Julián’dı. “Kralı çok seviyorum, monarşi hepimizi birleştiriyor ve burada olmak harika” dedi. Kalabalığın arasında kraliyet sancağını taşıyan en az iki metrelik bir pergola vardı. “Bu çok önemli bir gün çünkü Kraliyet Anayasa üzerine yemin ediyor ve hanedanın devamlılığı teyit ediliyor.” İkinci Cumhuriyet’in bir bakanının torunu olan Alfredo, değerlerinin “monarşiyi çok iyi temsil ettiğini” ifade etti.

Bugün iş günü olan toplantıya katılanlar arasında çok sayıda memur da vardı. İki arkadaşını kahve içmek yerine Sol’a gitmeye ikna eden Jesús, “Onu seviyorum, çok iyi bir kraliçe olacak” dedi. “Sadece çok yakın çalışıyoruz” Alay geçmeden önce açıklama yaptı ve “Yaşasın Kral” çığlıkları duyulmaya başlandı. ve “Çok yaşa Prenses” ve flamalar dalgalanmaya başladı.

Kongre’deki etkinlik sırasında meydanda sessizlik hakimdi, ancak Alt Meclis Başkanı Francesca Armengol’ün sonunda Baskça, Katalanca ve Galiçyaca teşekkür etmesiyle yuhalamalar yaşandı. Prensesin dönüşünde, daha az insanla, her gün aynı tezahüratlar ve aynı alkışlar Avusturyalıların Madrid’i Bourbon’ların Madrid’iydi ve Sol’daki Ayuso’nun Callao’daki Almeida’dan daha fazla katılımcı çektiği yer. Belediye başkanının yerleştirdiği ekran sadece birkaç yüz kişiyi bir araya getirebiliyordu. Beklenen. Ayuso, Real Casa de Correos’un önünden geçen heyetle evinde maça çıktı.

Merkez, güvenliği garanti altına almak için ilk saatten itibaren zırhlı görünüyordu. Saat 09.42’de, geçit töreninin geçmesine bir saatten fazla süre kala, Calle Mayor’daki yaya geçidi zaten kapatılmıştı ve bu da birden fazla sürprize neden olmuştu. Beatriz bir belediye polis memuruna “İsveç’ten bir futbol takımıyla geliyorum, yan taraftaki otelimiz var ve bugün Tres Cantos’ta maçımız var, otobüsün bizi almasını nereden söyleyeceğim?” diye sordu. Ana caddenin güçlendirilmesi tamamlanırken kibarca, “Biz de bu etkinliğe denk geldiğimiz için çok mutluyuz ama elbette bakalım buradan nasıl çıkacağız” dedi. Her birkaç metrede bir asker ya da polis memuru. Plaza de la Villa yakınındaki dar kaldırımlarda hayatınızda bu kadar çok penguen görmediniz. Korumalar, sır ve Çinli turistler arasında sanki transistörlerin sabahı gibiydi.

Bir belediye polisi, kendisine korkmuş bir yüzle bakan komşusunu, “Kusura bakmayın hanımefendi, o tarafa geçemezsiniz” diyerek korkuttu ve olmasın diye adımlarını hızlandırdı. Pek çok turist Manzanares’te bir ördekten daha çok kaybolmuş olmanın farkına vardı. “Bir aydır Kraliyet Sarayı’na biletimiz vardı ama bizi içeri almadılar, nedenini biliyor musunuz?” diye şikayet ettiler. Martha ve Yanus, Sivil Muhafız Geçit Töreninin provasını yaparken hâlâ harika vakit geçiren Polonyalı bir çift.

Merkez İlçe Yönetim Kurulu kapısında resmi olarak dağıtılan bayraklar. Bir meslektaşı “Betis’ten bir tane yok mu?” diye şaka yaptı. Biraz daha uzaktaki Plaza de San Miguel’de Madrid Kent Konseyi gönüllüleri koordinatörleriyle buluştu. “Sol elinizi tutun, göreceksiniz ki elinizden bayrağı alacak çok kişi var.”

Bir bayan “Affedersiniz, bana bir tane verebilir misiniz?” diye sordu.

– İki dakika lütfen, konuşuyoruz

Alakalı haberler

“İki dakikam yok” dedi sertçe.

“Pekala,” gönüllülere döndü, “sabırlı olun ve tadını çıkarın.”

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir